У Криму триває масована експропріація приватної власності. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповів експерт «Майдану закордонних справ» і головний редактор порталу Black Sea News Андрій Клименко.
«Якщо говорити про націоналізацію, то за російським законодавством це викуп: власник має право на компенсацію. А в Криму маємо справу з експропріацією, за нашими даними, близько 400 великих об’єктів держвласності. За останні два місяці відбувалася вже масована експропріація приватної власності – приблизно 300 об’єктів. І це не кіоски, а, наприклад, майно мобільних операторів, хлібозаводи та їхні магазини, транспорт, суднобудівні заводи (у Росії, наприклад, немає такого великого критого дока, де можна будувати судна розміром до 300 м). Автовокзали, автопідприємства, енергетичні компанії», – розповів Клименко.
Він також зазначив, що «теоретично існує можливість вимагати компенсацію за завдану Україні шкоду».
«І наша держава займається цим відверто погано. Звісно, потрібно подавати позови. Посадовці стверджують, що деякі вже подано. Але ми їх не знайшли у відкритих базах судів. Смішно звучать оцінки завданої шкоди – 1 трлн грн. За нашими оцінками, вартість цього майна може сягати $1 трлн і перевищувати його. Адже це Чорноморнафтогаз із запасами вуглеводнів на шельфі й дорогою технікою, порти, санаторії, пансіонати, об’єкти із 40–50 га земель на узбережжях, знамениті винно-коньячні заводи, палаци й пам’ятники. Таке трактування власності в Криму викликає у міжнародної спільноти шок і взагалі ту реакцію, яка потрібна Україні, щоб активно діяти. Біда в тому, що держава цього не робить», – переконаний експерт.
Детальніше читайте в матеріалі Андрій Клименко: «Одне з найважливіших завдань України зараз – не дозволити розділити санкції за Донбас і Крим» в черговому номері журналу «Український тиждень».