Український тиждень № 10 (382) від 12 березня, 2015

Зміст номеру:
Відведення важкого озброєння від лінії фронту майже завершено, отже, активні бойові дії не за горами. Одного чудового ранку Україна знову прокинеться від шаленої стрілянини «Градів», САУ та інших «тюльпанів» з «акаціями». Хай лишень трохи підсохне земля, з’явиться зеленка – і доблесні православні воїни Путіна з криками «Аллах акбар» знову, як сарана, полізуть віджимати собі українську землю.
Роман Малко
Суспільство
Мене теж не влаштовує лицемірство. Скільки можна сором’язливо уникати слова «війна»? Чому не оголосити воєнний стан, розірвати дипломатичні відносини, викласти всі карти на стіл?
Юрій Макаров
Авторські колонки
На що витрачають кредити головного донора української економіки
Любомир Шавалюк
Економіка
Нещодавно екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі сказав, що Україна може зазнати поразки у війні з Росією зсередини.
Богдан Буткевич
Суспільство
«Ось уже рік, як Україна втратила Крим» – такими фразами рясніють статті й промови кінця лютого – початку березня. 16 березня слова такого змісту лунатимуть у випусках новин, хоча тепер усі, в кого проблема Криму не зникає з порядку денного протягом року, сходяться на тому, що втрата півострова почалася значно раніше, тільки Україна її не помічала.
Василіса Маринник
Суспільство
За рік українська влада не винесла жодних уроків із подій у Криму, а повернення цієї території до складу держави вже передає «дітям та онукам»
Ігор Лосєв
Суспільство
Поки увага більшості українських ЗМІ була прикута до Майдану, в Криму вже назрівав сепаратистський заколот, ознаки якого залишалися непоміченими. Тиждень спробував відновити маловідомі епізоди тамтешніх подій, що передували повномасштабному розгортанню сепаратистського сценарію на півострові.
Анна Лукінова
Світ
Що зробила Україна для збереження цілісності власної території та захисту прав своїх громадян, які залишилися в Криму чи вимушені були переселитися
Альона Луньова
Суспільство
Анексія Криму принесла місцевим мешканцям чимало юридичних сюрпризів, значно обмеживши їхні права
Анастасія Левкова
Суспільство
Днями експерт «Майдану закордонних справ» і головний редактор порталу Black Sea News повернувся з Вашингтона, де презентував свою доповідь «Права людини в окупованому Росією Криму» на дискусії, ініційованій Atlantic Council і Freedom House. З Тижнем він поділився своїми враженнями про інтерес до кримського питання на Заході, а також розповів про необхідність міжнародної стратегії повернення Криму й наслідки його перетворення на російську військову базу.
Анна Корбут
Суспільство
6 березня за ініціативи Atlan­tic Council і Freedom Housa у Вашингтоні відбулася дискусія про ситуацію в Криму через рік після анексії. Тиждень поспілкувався з Девідом Кремером – одним із ініціаторів події, про кримське питання на міжнародному рівні, чи бачиться стратегічною загрозою мілітаризація Криму, та про нерішучість Барака Обами.
Анна Корбут
Політика
Тиждень поспілкувався з колишнім прикордонником, який на правах анонімності розповів про події річної давності
Святослав Птіцин
Суспільство
Попри оптимістичні спроби звільнити світ від ядерної зброї, загроза миру від неї лише зростає
The Economist
Світ
Як тривога через Росію впливає на повсякденне життя й політику
The Economist
Світ
Тегеранські бізнесмени називають їх «чаювальниками» – іноземних гостей, що заїжджають на день, аби придивитися, що можуть виграти, коли верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї погодиться на остаточну угоду із Заходом щодо ядерної програми. Раніше такий раптовий сплеск популярності Ірану серед іноземних бізнесменів спостерігався після підписання попередньої домовленості з шістьма світовими державами в листопаді 2013 року, коли в інвесторів з’я­ви­лися надії на вигоду.
The Economist
Світ
Ім’я гетьманівни Єлизавети Скоропадської ще має посісти гідне місце у плеяді українських діячів-патріотів, видатних українок вітчизняної історії
Тетяна Осташко
Історія
Агрогламур як офіційний стиль лукашенківської Білорусі
Сяргєй Пульша
Подорожі
Ранок 4 березня приніс сімферопольцям, що вирушили на роботу, сюрприз: у місті не вийшов на лінію жодний тролейбус
Лесь Терен
Суспільство
Сьогодні я хотів би поділитися з вами випадком, який стався буквально днями в одному з районів Макіївки. Він повною мірою демонструє, на що перетворюється під час війни навіть звичайнісінький обиватель – годі вже й казати про самих солдатів.
Станіслав Васін
Суспільство
Одна з найпривабливіших рис Заходу – схильність до самокритики. Але коли вона виходить через край, то позбавляє нас впевненості в собі, а отже, й здатності до самооборони. Ми не маємо звички ставитися серйозно до своїх цінностей та обіцянок, як і до своїх союзників.
Едвард Лукас
Авторські колонки