"Звертаємось з вимогою до влади та Генпрокурора Віктора Пшонки: ми вимагаємо негайного оприлюднення заяви про закриття усіх справ проти 2000 активістів Майдану. Ми звільнили 236 наших людей, і 2000 кримінальних справ мають бути негайно закриті", – заявив Яценюк.
"Якщо справи не будуть закриті, ми підемо у мирний наступ. Це буде наша відповідь: вівторок – парламент, ми йдемо боротися за наші права", – заявив Яценюк.
Також він зауважив: "Що стосується провокативних заяв, які оприлюднила прокуратура: що ми повинні звільнити вул.Інститутську, Майдан, ще щось".
"Відповідь наша така – ми є і будемо на Майдані до перемоги",- заявив Яценюк.
Разом із тим близько тисячі активістів Майдану, які невдоволені тим, що приміщення будівлі звільнено.
Вхід всередину охороноють сотні Самооборони Майдану.
Як повідомив один з представників оборони Майдану, вони тут для того, щоб не допустити мародерства всередині будівлі.
Як повідомлялось, близько півсотні активістів Майдану залишаються біля будівлі КМДА в очікуванні повідомлення генпрокурора Віктора Пшонки про звільнення всіх затриманих активістів і заяви про те, що до них немає жодних претензій.
В опозиції заявили, що станом на ранок 16 лютого всі формальні умови "закону про амністію" Євромайданом виконані.
У той час глава КМДА Володимир Макеєнко заявив, що у влади Києва немає ні матеріальних, ні моральних претензій до учасників акцій протесту, які протягом більше двох місяців займали будівлю Київської міськдержадміністрації.
Нагадаємо, що 12 лютого прокурор Києва Микола Бескишкий заявив, що обов'язковою умовою амністії заарештованих протестувальників є звільнення будівлі КМДА. Щодо вулиць, які необхідно звільнити від барикад і забезпечити проїзд транспорту, то це: Грушевського, Городецького, Хрещатик, Інститутська, Трьохсвятительська, Володимирський узвіз, Прорізна, Заньковецької та Майдан Незалежності. Бескишкий нагадав, що 17 лютого – кінцевий термін виконання умов, за яких буде звільнено від кримінальної відповідальності учасників акції.