МАГАТЕ: з серпня Іран виробив 43 кг високозбагаченого урану

Акценти
16 Листопада 2012, 23:25

Зазначається, що Тегеран не заперечує, що збагачує уран до 20%, однак заявляє, що метою робіт на підприємстві "Форду" є виключно збільшення кількість палива, щоб мати запас для Тегеранського медичного реактора.

Згідно з доповіддю, на даний момент в паливо для даного агрегату були перероблені 96 кілограмів високозбагаченого урану.

В доповіді МАГАТЕ також підтверджується інформація, що Іран завершив комплектацію підземного комплексу "Форду" центрифугами для збагачення урану, довівши їх кількість до 2,8 тисяч, проте в робочому стані поки знаходиться тільки чверть агрегатів.

На думку експертів найближчим часом Іран має намір збільшити кількість робочих центрифуг до 1,4 тисячі.

У даний час проти Ірану діють чотири резолюції Ради Безпеки ООН і прийняті в односторонньому порядку низкою країн і організацій резолюції, що вимагають від Ірану забезпечити повну прозорість ядерної програми і довести її виключно мирну направленість.

Читайте також: Чи здатні санкції Заходу підштовхнути Іран до революції?

Нагадаємо, на початку вересня прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу закликав світову спільноту визначити чітку межу для ядерної діяльності Ірану

Наприкінці серпня МАГАТЕ заявило, що Іран вдвічі наростив потужності підземних цехів із збагачення урану, довівши кількість центрифуг під містом Кум до 2 тис. проти 1 тис. в травні цього року.

Позначки:
90