НОВИНИ

Прем’єр Ізраїлю закликає визначити чітку межу ядерної діяльності Ірану

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 2 версня закликав світову спільноту визначити чітку межу для ядерної діяльності Ірану.

Як заявив він на засіданні уряду, іранці використовують переговори зі світовою спільнотою тільки для того, щоб виграти час і далі розвинути свою ядерну програму.

При цьому, за словами Нетаньягу, світова спільнота не поспішає визначити чітку межу, а Іран не бачить твердої рішучості міжнародної спільноти зупинити його ядерну програму.

«Доки Іран не побачить цю межу і таку тверду рішучість, він не зупинить своєї ядерної програми, але Іран не має здобути ядерну зброю», - наголосив Нетаньягу.

Як повідомлялось, 29 серпня генеральний секретар ООН Пан Гі Мун під час переговорів з президентом Ісламської Республіки Махмудом Ахмадінежадом заявив, що Іран повинен "зробити конкретні кроки" і довести міжнародній спільноті, що його ядерна програма переслідує виключно мирні цілі.

У червні переговори про іранську ядерну програму між Іраном і групою з шести провідних держав світу – п’ятьма членами Ради безпеки ООН (Великою Британією, Китаєм, Росією, США і Францією) та Німеччиною, завершились безрезультатно.

Нагадаємо, Іран більше чотирьох років не допускає наглядачів МАГАТЕ до своїх ядерних об’єктів та не надає необхідних документів.

У світі побоюються, що Іран під прикриттям заяв про мирну ядерну програму може таємно розробляти власну ядерну зброю. Іран заперечує такі звинувачення.

Іран заперечує підозри світу, що він під прикриттям мирної ядерної програми може створювати ядерну зброю, але доказів мирного, як він стверджує, характеру своєї ядерної програми так і не наводить.

Крім того, чільні керівники Ірану багато разів заявляли, що ізраїльська держава не має права на існування і має бути стерта з мапи світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.