Маас заявив, що транзит газу територією України після 2019 року має продовжитися

19 Листопада 2019, 17:32

Німеччина виступає за те, що транзит газу РФ через територію України має тривати і після 2019 року. Про це у вівторок, 19 листопада, заявив глава німецького Міністерства закордонних справ Гайко Маас на спільній із главою МЗС України Вадимом Пристайком

 

"Ми підтримуємо переговори щодо транзиту газу через Україну. Ми вважаємо, що транзит варто продовжувати і після 2019 року", – сказав Маас.

 

Глава МЗС ФРН наголосив, що хоче розвіяти певні спекуляції навколо "газової" теми, які виникли останнім часом.

 

"Я хочу прибрати деякі спекуляції, які були останніми днями. Німецький Бундестаг ухвалив Європейську директиву про газ саме так, як ми це і обіцяли", – сказав міністр.

 

Як повідомлялося, 18 листопада Газпром направив за підписом голови правління Олексія Міллера на адресу Нафтогазу офіційну пропозицію щодо продовження терміну дії наявного контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України терміном на один рік з урахуванням прогнозного попиту європейських покупців на газ на 2020 рік.

 

У пропозиції зазначається, що необхідними умовами є відмова обох сторін від усіх взаємних претензій у Міжнародному арбітражі й припинення всіх судових розглядів. Крім того, серед умов перераховано: скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на Газпром штрафу за нібито порушення економічної конкуренції; відкликання клопотання Нафтогазу про ініціювання Європейською Комісією розслідування проти російської компанії.

 

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель назвав неприйнятною відповідну пропозицію російського Газпрому.