Литвин: З продажем “Укртелекому” треба було зачекати

21 Березня 2011, 12:19

Таке переконання висловив голова Верховної Ради Володимир Литвин в ефірі «5 каналу».

«Були розмови, що «Укртелеком» коштує десь у 5 разів дорожче, але оскільки у світі відбулися кризові процеси, то, відповідно, відбувся процес знецінення об’єктів й в Україні. Очевидно, можна було б зачекати, поки знов ці об’єкти будуть в ціні, і тоді вже його («Укртелеком»- ред.) продавати», – вважає голова парламенту.

Литвин запропонував, створити  в парламенті Тимчасову слідчу комісію, яка б вивчила це питання щодо нових власників «Укртелекому», якщо в представників опозиції є сумніви.

«Коли говорять, що є сумніви то, очевидно, варто було б піти на те, щоб парламентськими зусиллями і можливостями встановити істину. Тому я пропоную, якщо потрібно, давайте створимо Тимчасову слідчу комісію, яка б вивчила це питання», -зазначивЛитвин.

Нагадаємо,  11 березня Фонд державного майна України підписав з ТОВ «ЄСУ», дочірньою компанією австрійського концерну ЕPIC, договір купівлі-продажу 92,79% державного пакета акцій ТОВ «Укртелеком».

За результатами оцінки «Консалтингової фірми «Остpов» вартість 92,79% акцій «Укртелекому» становить 10 млрд 575,1 млн грн. Експертна оцінка перевищила стартову ціну акцій «Укртелекому» на 75 млн грн.

Після продажу у ЗМІ з’явилась інформація, що «Укртелеком» був придбаний кіпрською Epic Telecom Invest Ltd, засновники якої невідомі. Проте голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко під час свого виступу у Верховній Раді заявив, що засновниками австрійського концерну EPIC є 5 фізичних осіб – громадян Австрії.