НОВИНИ

Власником "Укртелекому" стала невідома фірма з Кіпру

За кілька днів до подачі заявки на купівлю "Укртелекому", 100% статутного фонду «ЕСУ» перейшло у власність від австрійського фонду Epic Advisors Ltd. до нещодавно створеної на Кіпрі фірми Epic Telecom Invest Ltd. Про це повідомила газета «Ділова столиця».

Видання не уточнює свої джерела, але за інформацією газети "Дело", зміна власника відображена в реєстрі підприємств Держкомстату.

Жодної інформації про засновників офшорної кіпрської компанії немає. Очевидно, що її міг заснувати австрійський концерн Epic, переслідуючи мету майбутнього перепродажу компанії, про яку представники компанії вже заявляли.

У той же час не виключений і варіант того, що реальним власником «Укртелекому» вже через два місяці (термін переведення коштів за пакет держоператора Фонду держмайна – ред.) може виявитися зовсім не австрійський концерн EPIC, як заявляли чиновники, а будь-яка з компаній, які виявляли інтерес до приватизації.

«Коли австрійці йшли на подачу заявки, то могли заздалегідь зважитися на подібну реструктуризацію. Це логічний крок з точки зору оптимізації оподаткування та корпоративної структури. Такі транзакції з податкової точки зору набагато ефективніше проводити через кіпрську юрисдикцію, ніж через будь-яку іншу країну Євросоюзу», - зазначив старший радник інвестиційно-банківського департаменту ІК Dragon Capital Іван Макушенко.

«Звичайно ж, не виключений і варіант того, що Epic вже не є реальним власником «ЕСУ», і, відповідно, «Укртелекому». Але чи так це, можна сказати, лише дізнавшись, хто є кінцевим власником кіпрської компанії, а жодної публічної інформації про це немає. Проте це припущення здається малоймовірним»- вважає він.

Нагадаємо, що 11 березня 2011 Донд держмайна підписав договір купівлі-продажу телекомунікаційної компанії «Укртелеком» з дочірньою компанією австрійського фонду EPIC - «ЕСУ».

Планується, що протягом 60 днів фонд отримає від покупця кошти за продаж держпакета.

За результатами оцінки «Консалтингова фірма «Остpов» вартість 92,79% акцій «Укртелекому» становить 10 млрд 575,1 млн грн. Експертна оцінка перевищує стартову ціну акцій «Укртелекому» на 75 млн грн.

Згідно з вимогами законодавства, ФДМУ звернувся до «ЕСУ» як єдиного учасника в конкурсі з продажу пакета акцій «Укртелекому» з пропозицією придбати цей пакет саме за таку ціну.

Колишній голова Фонду державного майна України, перший заступник голови спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Олександр Бондар висловив думку, що реальним власником «Укртелекому» стала людина, наближена до президента України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.