Втім Литвин переконаний, що потрібно «засвідчити наше відповідальне ставлення до них, а головне – відповідальний поступ у виконанні цих зобов’язань і активний діалог із Радою Європи, щоб там чітко бачили і розуміли українську позицію».
«Тепер щодо питання про членів колишнього уряду. Те, що відбулося на відкритті сесії, ще раз переконує мене, що частині політиків, які себе співвідносять з опозицією, Тимошенко потрібна в ув’язненні як стяг, символ, а не на волі. Відповідні документи про декриміналізацію статей, за якими її засуджено, на думку юристів Апарату Верховної Ради, які за моїм дорученням проводили також консультації із суддівським корпусом, включаючи Верховний Суд, реально і довершено не вирішують «питання Тимошенко». А щодо інших колишніх урядовців взагалі немає правових пропозицій. У мене складається враження, що потрібен не результат, а процес, оскільки місця в опозиційній ніші розподілено за різними принципами, як публічними, так і не публічними», – пояснив голова Верховної ради.
«Мені шкода, що ситуація склалася саме таким чином. Як і будь-кому з політичних діячів, зобов’язаних приймати складні рішення, Тимошенко можна висувати певні претензії. Але разом з тим, я б дуже хотів, щоб її кумулятивний потенціал не був втрачений для України», – додав він.
Литвин свідомий того, що його слова «викличуть шквал критики «зліва» і «справа».
«Але як можна демонструвати такий цинізм насамперед з боку тих, хто вбирається в тогу захисників Тимошенко? Якщо є такі друзі, то навіщо вороги?», – резюмував спікер парламенту.
Детальніше про перспективи виконання всіх рекомендацій ПАРЄ Україною читайте у повному тексті інтерв'ю Володимира Литвина.