Литвин не пов’язує справу проти Кучми із тиском на себе

22 Березня 2011, 14:06

"Я володію тією інформацією, яку черпаю зі ЗМІ. Повинен сказати, що це прозвучало досить несподівано", – заявив Литвин на прес-конференції у вівторок у Києві, відповідаючи на запитання, як він може прокоментувати порушення справи проти Кучми і чи не вважає він це способом політичного тиску на себе.

"Я хотів би виключити постановку Вашого питання в площині тиску", – зазначив спікер.

При цьому Литвин підкреслив, що вважає неетичним давати будь-які коментарі. "З етичної точки зору я не вважаю за потрібне давати коментарі та оцінки", – заявив Литвин.

Відзначимо, що Володимир Литвин очолював адміністрацію президента Леоніда Кучми в той час, коли сталося вбивство Георгія Гонгадзе.

Раніше народний депутат Тарас Чорновіл заявив, що порушення кримінальної справи проти Кучми виникло невипадково відразу після заяви Литвина про необхідність перевірити, хто став власником "Укртелекому". На його думку, це жорстке нагадування спікеру, "щоб не ліз у бізнес-справи сім'ї".

Нагадаємо, сьогодні Генеральна прокуратура підтвердила, що порушила кримінальну справу проти колишнього президента України Леоніда Кучми за підозрою в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Говорячи про роль у цій справі голови парламенту Володимира Литвина, перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін підкреслив, що в рамках цієї справи буде перевірено всі версії, всіх можливих причетних осіб й слідство дасть відповідь на це запитання.

"В рамках кримінальної справи, яка розглядається, будуть перевірені всі версії, повторюю – всі версії і відповіді на питання, які вас цікавлять, я сподіваюся, ви отримаєте по закінченню розслідування основної справи, яка стосується організаторів та замовників вбивства журналіста", – додав він.