У повідомленні зазначається, що серед нагороджених був народний депутат Іван Плющ, який у 1986 році працював головою виконкому Київської обласної ради.
Плющ пригадав події тих днів, і висловив жаль, що тема Чорнобиля в Україні почала відкрито обговорюватися лише з 1990 року, коли у грудні того року парламент заслухав інформацію про екологічну ситуацію після аварії на АЕС.
Литвин повідомив, що нині в апараті парламенту працює 51 особа з тих, хто був безпосередньо учасником ліквідації аварії в Чорнобилі. За його словами, ці люди «своїм життям і здоров’ям зупинили планетарну біду, уберегли світ, зберегли життя».
Литвин висловив думку, що аварія, яка сталася на АЕС в Японії, «актуалізувала тему Чорнобиля, яку намагалися закрити і забути».
«Можливо, з огляду на це і відбувся представницький саміт в Україні, було зібрано кошти у сумі 550 млн євро для розв’язання проблеми будівництва надійного «саркофага» та реалізацію інших чорнобильських проектів», – зазначив він.
Спікер висловив сподівання, що до 2015 року новий захисний «саркофаг» над четвертим аварійним блоком ЧАЕС буде збудовано.
Литвин наголосив, що сьогодні головне завдання полягає у тому, щоб не лише «законсервувати» атомну станцію, а й у тому, аби зберегти унікальну традиційну культуру Полісся.
«Верховна Рада України зобов’язана впорядкувати чорнобильське законодавство і вийти на єдиний уніфікований документ для того, аби не лише декларувати, а практично забезпечувати виконання тих законодавчих приписів, які ми маємо», – наголосив він.
Зазначимо, що сьогодні в Україні проходять пам'ятні заходи, приурочені до 25-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС.