Литвин через прес-службу заявив, що не дискримінував жінок

3 Березня 2012, 13:40

«Нинішня інформаційна кампанія, зокрема, за участю політиків і державних службовців, хоч як дивно, побудована на вирваних із контексту і перетлумачених у власних політичних цілях фразах з інтерв'ю керівника парламенту», – зазначили у прес-службі.

Там зауважили, що в інтерв’ю телеканалу «Рада» 2 березня Литвин наголосив на важливості неухильного дотримання основних принципів гендерної політики, зокрема, щодо представництва жінок в органах влади, а також зміни поглядів суспільства на роль і місце жінки, яка, за його словами, «часто-густо вища за своїми даними за чоловіка».

«Я вважаю, що нам треба дотримуватись вчення Платона, який виходив з того, що люди вільні у своїх правах і можливостях, маючи на увазі чоловіка і жінку, правда, домінувати почав і домінує ще й досі у світі принцип, який сповідував Аристотель, що жінка – це нижча істота», – цитує Литвина прес-служба.

У прес-службі зазначили, що вимога співголів міжфракційного депутатського об'єднання «Рівні можливості» до Литвина попросити вибачення в  українських жінок особливо дивує, «оскільки перед тим, як чогось вимагати, треба мати для цього підстави, а не підспівувати такій особі, як Герман, що взяла собі за правило вправлятися по Верховній Раді».

«Особливе обурення викликає неодноразова спроба керівника Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації президента України Герман дезавуювати висловлювання керівника парламенту, спираючись на викривленні повідомлення у ЗМІ», – йдеться в повідомленні.

«Зважаючи на сферу діяльності Герман та спритність у наданні коментарів, які не базуються на першоджерелі інформації, складається враження, що вона вперто переслідує певну політичну мету або не має чим займатися. А тому поклала на себе непідйомну ношу – вчити всіх», – зазначили також у прес-службі.

Нагадаємо, 2 березня Литвин висловив сумнів у доцільності законодавчого визначення квот представництва жінок в органах державної влади. «Але суспільство не виконуватиме (законодавчі норми. – Ред.), якщо ми не позбавимося того, що у нас є вже традицією і, в принципі, воно входить в християнську ментальність, згідно з якою чоловік – це вища істота, оскільки жінка створена була з ребра Адама. Відповідно вона вже стоїть на нижчому ступені», – сказав він.