Литва залучатиме інституції ЄС для захисту від розпочатої Росією торгівельної війни

16 Вересня 2013, 15:44

За його словами, Вільнюс це питання ставить і перед високопосадовцями Росії.

"Ми намагаємося використовувати свої зв'язки в Європейській комісії та інших інститутах, а також безпосередньо спілкуємося з високими офіційними особами Росії, і я сам займаюся, щоб це припинити", – сказав Лінкявічюс

Він зазначив, у зв'язку з тим , що Росія з минулого тижня приступила до ретельного митного огляду товарів з Литви, кожен день литовські перевізники зазнають збитків.

Лінкявічюс підкреслив, що щоденний збиток "обчислюється мільйонами євро".

Міністр пояснив, що наразі не має конкретних фактів, що такі дії Росії мають політичне підгрунтя, але, за його словами, «такі передумови існують».

"На жаль, бувають випадки, коли наші сусіди іноді користуються такими засобами тиску, і ми це відчули щодо Програми Східного партнерства. Так що усіляке може бути. Я цього стверджувати не можу, так як не маю обґрунтувань таких фактів, але припускати можу", – заявив Лінкявічюс.

Він також повідомив, що наразі не має офіційного підтвердження інформації про посилення Росією контролю якості імпортованих з Литви молочних продуктів.

"Ми поки ніякої офіційної інформації не отримали. Якщо вона з'явиться, ми обов'язково дуже серйозно відреагуємо, як і у всіх інших випадках, у в робочому порядку, конструктивно", – підкреслив Лінкявічюс.

Як повідомлялось, Європейський парламент 12 вересня схвалив резолюцію, в якій називає неприйнятними дії Росії щодо країн Східного партнерства і закликає Європейську комісію до конкретних дій на підтримку цих країн. Крім цього, висловлюється підтримка підписанню й парафуванню на Вільнюському саміті тих угод про асоціацію з країнами Східного партнерства, які будуть готові для цього.

Україна, Грузія і Молдова мають наміри підписати чи парафувати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді.

Російська влада неодноразово заявляла, що підписання Україною угоди з ЄС призведе до ускладнення її економічних відносин з Росією.

Нагадаємо, у серпні Росія тимчасово ввела до переліку "ризику" усіх імпортерів України, що фактично блокувало український експорт до РФ.

У посольстві РФ в Україні заявили, що ситуація з українськими товарами на російській митниці була репетицією щодо посилення контролю у разі підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Читайте також: Росія зводить свою зовнішню політику до торговельних війн з сусідами