НОВИНИ

У Кожари вирішили, що всі розмови про торговельну війну Росії з Україною штучні

Україна готова обговорювати з країнами Митного союзу їхні побоювання щодо можливості потрапляння на їхні ринки продукції з третіх країн після того, як запрацює зона вільної торгівлі між ЄС і Україною. Про це під час зустрічі з першокурсниками Інституту міжнародних відносин у Києві заявив заступник міністра закордонних справ Віктор Майко.

За його словами, проблеми в торговельних відносинах з Росією український уряд розглядає «як події технічного, перехідного характеру».

«Сьогодні шанси на укладення угоди про асоціацію з ЄС є кращими, ніж будь-коли раніше, це визнають усі. Ця угода потрібна саме як дієвий механізм підтримки внутрішніх реформ. Я переконаний, результати нашої роботи дозволять зняти будь-які перешкоди на шляху підписання угоди на Вільнюському саміті в листопаді цього року», – заявив представник МЗС.

Водночас Віктор Майко наголосив, що ухвалення угоди про асоціацію з Євросоюзом не означає зменшення уваги України до економічної співпраці з Росією й іншими країнами Митного союзу й СНД.

«Створення зони вільної торгівлі Україна – ЄС неминуче означатиме узгодження певних технічних моментів в торгівлі з країнами СНД, з якими ми також маємо зону вільної торгівлі», – сказав Майко.

Заступник міністр запевнив, що конфлікту інтересів між умовами зони вільної торгівлі, яка вже діє в межах СНД, і майбутньою зоною вільної торгівлі з ЄС немає. А спроби говорити про такий конфлікт – «це все штучне, наносне й серйозно політизоване».

Як повідомлялось, Майко також розповів студентам, що "реформаторська активність" влади збільшила євроінтеграційні шанси України.

Нагадаємо, у серпні Росія тимчасово ввела до переліку "ризику" усіх імпортерів України, що фактично блокувало український експорт до РФ.

У посольстві РФ в Україні заявили, що Ситуація з українськими товарами на російській митниці була репетицією щодо посилення контролю у разі підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У Європарламенті вважають, що нинішня поведінка Росії стосовно України у сфері торгівлі не відповідає нормам міжнародного права і є неприйнятною.

Читайте також: Торговельна війна. Москва має сприйняти нову реальність

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.