Влада Литви проявляє найбільшу активність у вирішенні проблемних питань у відносинах з Росією, особливо у сфері енергетики. Проте в питаннях, які відбуваються подалі від її кордонів, країна бере участь неохоче. Такий вердикт виніс розташований в Лондоні аналітичний центр Європейська рада з міжнародних відносин (The European Council on Foreign Relations).
У звіті Ради, Литву подають як приклад країни, яка активно прагне до диверсифікації поставок газу, вирішує інші питання й актуальні проблеми у відносинах з Росією.
"Незважаючи на опір Москви Третьому енергетичному пакету, деякі держави-члени прийняли необхідні заходи по лібералізації газового ринку. Тим не менше, Європейська Комісія прогнозує, що лише одна третина країн ЄС будуть наслідувати приклад Естонії і Литви ", – говориться в доповіді.
Литва також є серед лідерів, поміж країн ЄС, які прагнуть диверсифікувати поставки газу в країни ЄС. Тут країна взяла на себе ініціативу разом з Естонією, Польщею, Угорщиною, Чехією та Румунією.
Одночасно, проблеми, які перебувають у центрі уваги міжнародного співтовариства, такі як конфлікт в Судані або голод в Африці, на думку центру, знаходяться занадто далеко від зовнішньополітичних пріоритетів Литви. "В цих та інших питаннях Литва проявляє себе на рівні середнячка", зазначається у звіті.