„Продукція більшості підприємств і заводів не затребувана. Тому вони знизжують собівартість лише завдяки тому, що нічого не роблять з реконструкції, ремонту і відновленню старої техніки. Одні просто не мають на це грошей, інші не хочуть. Думають: "Хоч воно старе й неякісне, але прибутки приносить". Це хвороба не окремих власників підприємств, а нашої країни й економіки”, – заявив Канаєв.
За його словами, найновішими в Україні вважаються нафтопереробні заводи, хоча вони теж пропрацювали понад 25 років.
„А якщо взяти наш "Луганськтепловоз", то деякі його цехи взагалі дореволюційні, 1913 року будівництва. Там щось десь запаюють, міняють деталі, але не реконструюють. Його не можливо вже замінити. Проекти не передбачають реконструкції. Якщо його зупинити, то просто возити туди туристів, як на історичний об'єкт, небезпечно. Краще знести”, – зазначив експерт.
Нагадаємо, 6 серпня в 14:30 в Горлівці на ПАТ Концерн «Стирол» на території заводу з виробництва аміаку, який перебуває на ремонті, сталася аварія. Під час ремонтних робіт на естакаді біля цеху №1 сталася розгерметизація труби діаметром 150 мм з рідким аміаком, що призвело до його викиду. В результаті аварії відразу загинуло 6 людей. До лікарень за допомогою звернулося вже 26 осіб.
Читайте також: Масштабні аварії на підприємствах України: вибухи боєприпасів і газу, пожежі та викид аміаку