Лише третина дітей в Україні отримують повноцінну вакцинацію – ВООЗ

1 Грудня 2014, 17:10

Тільки кожна третя дитина в Україні отримує повноцінну вакцинацію. Про це заявила голова Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Доріт Ніцін Калускі під час прес-конференції у Києві.

У свою чергу, заступник голови Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Рудігер Лухманн назвав позитивним те, що в Україні все більше людей розуміють необхідність вакцинації дітей.

«Якщо у 2008 році лише 28% матерів підтримували ідею вакцинації в Україні, то станом на 2014 рік ця кількість сягає вже 72%», – зазначив він.

За словами Лухманна, проблемним є те, що «в Україні менш як 50% дітей отримують вакцинацію від поліомієліту, а в певних регіонах такий показник становить менш як 40%».

«Ми намагаємося наразі укладати різноманітні договори з донорами для того, щоб отримати фінансування на закупівлю вакцин проти поліомієліту на суму близько $3 млн», – повідомив Лухманн.

Він наголосив, що ЮНІСЕФ вітає «включення до коаліційної угоди умов закупівлі вакцини спільно з міжнародними партнерами та організаціями». 

Як повідомлялося, у вересні ВООЗ надала Україні гуманітарної допомоги на суму майже 2,7 млн грн, що дозволило задовольнити потреби 170 тис. пацієнтів хворих на правець протягом трьох місяців.