За словами адвоката Руслана Валько, його підзахисний написав заяву на ім’я начальника Львівського міського управління міліції про те, що він оголошує голодування і вимагає звільнення. Депутат вважає, що його затримали незаконно, оскільки він добровільно прийшов на допит в управління і ніяк не перешкоджає слідству.
Підкуймуху затримали 20 травня 2011 року, коли він прибув у Львівське міське управління МВСУ на допит як свідок у справі щодо подій 9 травня у Львові. Згодом йому повідомили, що проти нього прокуратура порушила кримінальну справу за статтями 293 і 296 (ч.2) Кримінального кодексу.
18 травня Личаківський районний суд Львова заарештував депутатів Самбірської районної ради Львівської області Михайла й Володимира Ковалівих (партія "Свобода") у кримінальній справі про заподіяння побоїв міліціонерам під час безладів у Львові 9 травня.
Як повідомлялося, 21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.
Президент Віктор Янукович підписав закон через місяць після прийняття парламентом.
Нагадаємо, 9 травня після офіційних заходів біля Пагорба Слави і Марсового поля у Львові відбулися зіткнення між представниками патріотичних сил і особами, які святкували День перемоги, – представниками партій КПУ, «Родина», «Русское единство» і ветеранами.
За даними міліції, внаслідок бійок у Львові постраждали 14 людей, було затримано 9 осіб. При цьому у ВО «Свобода» заявили, що в лікарню потрапили двоє її членів – один з пораненням від пострілу з травматичного пістолета, другий – зі струсом мозку.
Міліція вважає, що ситуацію спровокували «свободівці».
9 травня під час урочистої ходи Хрещатиком з нагоди вшанування 66-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні червоний прапор несли попереду державного.