Львівська облрада вимагає від Януковича звільнити головного митника

9 Березня 2011, 18:04

«З моменту призначення Калєтніка І. Г. головою Державної митної служби України на Львівській митниці склалася тривожна ситуація. Тут за вказівками голови ДМСУ проводиться упереджена, непрофесійна і дискримінаційна кадрова політика, під надуманими приводами масово звільняють з роботи працівників – уродженців Західного регіону, а натомість призначають на посади працівників із заплямованою репутацією, але з інших областей. Як підсумок, така кадрова політика призводить до небаченого раніше зростання рівня контрабанди, хабарництва і корупції на митниці, і недавнє затримання заступника начальника Львівської митниці при отриманні хабара переконливо це підтверджує», – зазначено в заяві.

В заяві також зазначено, що депутати обласної ради двічі на сесії (22 лютого і 3 березня) звертали увагу на неналежну роботу митниці, але керівництво нічого не зробило для припинення контрабанди і корупції.

«5 березня 2011 року працівники ДАІ та депутати Львівської обласної ради затримали на території Львова контрабандний вантаж вартістю близько 1 мільйона доларів, який безперешкодно пройшов митний пост у «Раві-Руській». При цьому працівники митниці прибули на місце затримання лише через 10 годин після повідомлення про цей факт. І це не єдиний приклад, коли великі партії контрабанди безперешкодно потрапляють в Україну. Лише за лютий цього року за посередництвом однієї фірми через «Рава-Руську» митницю ввезено 167 вантажівок з контрабандним товаром.

Вважаємо, що голова Держмитслужби особисто причетний до беззаконня, яке чиниться на митниці. З огляду на це Львівська обласна рада звертається до Вас із пропозицією звільнити голову Державної митної служби України Ігоря Калєтніка з займаної посади», – йдеться у прийняті заяві.

Як повідомлялося раніше, колишня голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель в інтерв’ю заявила, що в питанні хабарів на митниці всі вказують на президента Віктора Януковича. При цьому вона зазначила, що сумнівається, що Калєтник стоїть на чолі «корупційної піраміди на митниці». «Думаю, що він не на чолі. Він би не посмітив. А хто на чолі – не знаю», – додала Кужель.