У протесті прокурора щодо цієї ухвали зазначено, що при її прийнятті міська рада вийшла за межі своїх повноважень, а крім того, порушила вимоги ст. 19 Конституції України, яка зобов’язує органи місцевої влади діяти в межах їхніх повноважень.
Зокрема у протесті зазначено:
«Згідно зі ст. 1 Закону України від 20.04.2000 року «Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років» на честь перемоги у столиці України місті-герої Києві, інших містах, населених пунктах України проводять святкові заходи з використанням символіки років Великої вітчизняної війни».
Таким чином, зазначають в прокуратурі міста, згадана ухвала міської ради суперечить цьому закону. Відтак прокуратура вимагає привести ухвалу міської ради у відповідність до законодавства.
У свою чергу, начальник юридичного управління Галина Пайонкевич наголосила, що відхилення протесту прокуратури є логічним з процесуальних міркувань. Зокрема, з її слів, в протесті прокуратури не сказано, яким конкретно нормам закону суперечить ухвала Львівської міської ради про заборону символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки.
Вона також зазначила, що використання символіки СРСР регламентувалося раніше конституцією Радянського Союзу, яка на сьогодні не є чинною.
Відтак депутати відхилили протест прокурора.
Нагадаємо, Депутати Львівської міської ради під час сесії 21 квітня прийняли ухвалу, якою заборонили використовувати під час відзначення Дня перемоги радянську та нацистську символіку.
Зокрема, у документі зазначено, що у Львові заборонено використовувати символіку СРСР, нацизму та комуністичну символіку для запобігання розповсюдження символіки неіснуючої тоталітарної держави.
25 травня прокуратура Львівської області опротестувала рішення Львівської міської ради про заборону використовувати під час відзначення Дня перемоги радянську та нацистську символіки.
Як повідомлялось, 20 травня Віктор Янукович підписав закон про порядок офіційного використання копій Прапора Перемоги, 25 травня закон набув чинності
Нагадаємо, 21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.
9 травня під час урочистої ходи Хрещатиком з нагоди вшанування 66-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні прапор Перемоги несли попереду державного.