Луценко розкрив деталі процедури покарання за держзраду

2 Червня 2016, 23:52

Близько 730 посадових осіб, очевидно, скоїли державну зраду. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Я говорю про так званих "прокурорів" Криму у складі Росії, про депутатів, які голосували про відторгнення Крим. Сьогодні закон про призначення Луценка, який так багато критикували, дає можливість притягувати цих людей до заочного засудження", – наголосив генпрокурор.

Також він розповів деталі процедури заочного засудження.

"Процедура цього засудження – публікація повідомлення двічі підряд, повісток, де просять дати свідчення. Потім їх запрошують через певні судові процедури. Далі справа може бути подана до суду", – пояснив Луценко.

"У мене в руках "Урядовий кур'єр" за 3 червня, де уже за тиждень роботи нового закону близько 730 прізвищ тих, хто підозрюється у державній зраді: "прокурори", "депутати" "судді", які сьогодні служать окупаційній владі. Приблизно у серпні-вересні суд визначить міру покарання. Закон визначає її – до 12 років із конфіскацією всього майна. Думаю, навіть заочне засудження з конфіскацією майна з неможливістю пересуватися будь-де окрім озера Байкал і "прочих прелестей матушки России", буде першим кроком до відновлення справедливості", – резюмував Луценко.

Нагадаємо, 31 травня в офіційних виданнях українських органів влади "Урядовий кур'єр" та "Голос України" опубліковано повістки 727 кримським суддям, працівникам прокуратури, депутатам і самопроголошеним представникам місцевої "влади".