Луценко призначив тюремникам і комісії МОЗ побачення у Європейському суді

22 Серпня 2012, 19:55

«Вислухавши Луценка, комісія запропонувала йому зробити експрес-обстеження на базі Київської лікарні швидкої допомоги, аби отримати рекомендації для подальшого «лікування» вже у Менській колонії, куди чоловіка мають перевести для відбування покарання», – зазначила дружина, зауваживши, що у медчастині колонії відсутні будь-які умови для лікування, відсутні лікарі, зокрема і спеціалісти-гастроентерологи.

За словами дружини, Юрій Луценко відмовився брати участь у черговому фарсі. Його умовою було лише офіційне переведення у спеціалізований лікувальний заклад для проходження стаціонарного курсу обстеження і лікування, про що неодноразово наголошували і лікарі комісії МОЗ, які робили обстеження Луценка і у вересні 2011 року, і в квітні 2012, коли лікування екс-мінстра було короткотривалим через виїзд іноземних делегацій, які інспектували умови утримання та лікування політичних в’язнів.

«Юрій Луценко також вимагає визначити лікаря, який нестиме відповідальність за встановлення діагнозу, обстеження та його лікування»,- наголосила дружина екс-мінстра.

За її соовами, «кріон та фестал – не панацея від болів, які щодня терпить мій чоловік, адже хворобу треба лікувати, а не запивати знеболювальними»

Луценко також нагадав членам комісії, що саме вони та лікарі СІЗО несуть відповідальність за його здоров’я та життя.

«Юрій Луценко чергову зустріч лікарям призначив вже у Європейському суді з прав людини, де розглядатиметься позов екс-міністра щодо ненадання йому належної медичної допомоги під час утримання в СІЗО», – резюмувала Ірина Луценко.

Як повідомлялось, Європейський суд з прав людини 3 липня визнав арешт Юрія Луценка незаконним, та таким, що порушує права людини.

Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку €15 тис. моральної компенсації. Зокрема, Євросуд нарахував сім порушень конкретних статей Європейської конвенції з прав людини: два порушення параграфа 1 статті 5 (право на свободу і безпеку) щодо арешту і взяття Луценка під варту, порушення параграфа 2 статті 5 (право бути поінформованим щодо причини арешту), два порушення параграфа третього статті 5 (право оскаржити своє утримання під вартою). 

Нагадаємо, 17 серпня Печерський районний суд Києва засудив Луценка до 2 років обмеження волі за службову недбалість у справі про розслідування отруєння Ющенка. Після оголошення вироку сторона держобвинувачення заявила, що відпали підстави утримувати Луценка в СІЗО і він буде етапований до закладу пенітенціарної служби.

У лютому суд визнав Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі.

Луценка затримали 26 грудня 2010 року, з тих пір він перебуває в Київському СІЗО.

Читайте також Другий процес Луценка: знущання з прокурорів та сеанс екзорцизму