Луценко обіцяє, що у Раді його дружина не буде символом відомого прізвища

2 Серпня 2012, 10:54

Луценко вважає, що системною проблемою цих списків є те, що вони стали відомі в день проведення з’їзду «Батьківщини».

«Я вважав і вважаю, що їх потрібно було оприлюднити принаймні за 10-15 днів раніше. Це зняло б і помилки штабу, і емоції ображених. А головне – це показало б різницю влади і опозиції у стосунках із суспільством. Шкода, що цього не сталося», – зазначив екс-міністр.

Недоліком виборчого списку опозиції Луценко назвав мінімальну присутність у ньому громадських активістів. «Радує, що в списку є О.Кужель, М.Княжицький, М.Джемільов, але мріялося і про М.Поповича, С.Грабовського, М.Мариновича, В.Кіпіані, М.Стріху та інших громадських активістів», – відзначив він.

Разом з тим Луценко назвав помилкою «винесення в «зону ризику» активних бійців опозиції – Ю.Гримчака, А.Шкіля, М.Волинця». Також він вважає несправедливим і недалекоглядним відсутність підтримки Тарасу Стецьківу, «якому штаб не запропонував ні місця в списку, ні підтримки на рідному мажоритарному окрузі».

«Відразу скажу, що я залишаю за собою право агітувати за Тараса як перевіреного часом і обставинами політика і патріота», – заявив Луценко.

Позитивом списку екс-міністр назвав «відсутність одіозних і неприйнятних персон».

«Список на 90% виглядає згуртованим і перевіреним. Це -великий прогрес, який варто поставити в заслугу як керівництву об’єднаної опозиції, так і в’їдливим журналістам, громадським активістам, небайдужим партійцям», – заявив він.

Також він відзначив, що «у списку немає так званих олігархів». «Це -правильний крок у напрямку від вождизму до ідеології. Хоча масовий бізнес-призов невідомих підприємців «Фронту змін» несе в собі небезпеку «тушканізації», – підкреслив Луценко.

Щодо появи у списку його дружини Луценко заявив, що це «не наша ініціатива». «Але можу запевнити, що вона не буде у парламенті символічним носієм відомого прізвища», – запевнив він.

«Думаю, що ніхто із депутатів краще за неї не знає що і – головне – як треба міняти в законодавстві для припинення безПРєдєлу кривосуддя в країні. Законопроект про механізм очищення силових структур і судів від тисяч негідників, причетних до порушення прав людини, встановлених Європейським судом, – її місія в парламенті. Цей закон має припинити «телефонне право» ГПУ та АП, відновити правосуддя для українців», – зазначив він.

«Ми маємо вибір між неідеальним списком і програмою політичної опозиції з одного боку та оптимальним списком і тотальною брехнею мафії з другого. Опозиція демонструє чуттєвість до громадської думки. Мафія тупо знімає свою «гангстерську» ренту з покірної країни і відкрито плює і на вітчизняну, і на світову критику.Вибори – шанс дати бій мафії», – підсумував Луценко.

Нагадаємо, як повідомило Тиждень.ua джерело у фракції БЮТБ, під зустрічі із депутатами 31 липня Юлія Тимошенко висловила незадоволення низькими місцями окремих кандидатів у списках опозиції.

Читайте також:Повний передвиборчий список об’єднаної опозиції