Луценко назвав пряму причину “Іловайської трагедії”

2 Вересня 2016, 15:44

За висновками українських експертів, основним фактором подій під Іловайськом у кінці серпня 2014 року, відомих як "Іловайська трагедія", стало пряме вторгнення Збройних сил Російської Федерації на територію України. Про це генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив 2 вересня на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони

"… Фактор п'ятий, який, за висновками експертів, єдиний перебуває в прямому причинно-наслідковому зв'язку з "Іловайською трагедією", стала військова агресія ЗС РФ, пряме військове вторгнення на територію України", – сказав він.

29 серпня стало відомо, що Генпрокуратура завершила військову експертизу щодо "Іловайської операції". "Наявність експертизи дозволяє готувати кримінальне провадження для направлення справи до суду", – відзначають у Генпрокуратурі.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, по якому за домовленістю повинні були виходити українські бійці. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, отримали поранення 249, 128 потрапили в полон і 158 зниклих безвісти. Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування обставин події. За інформацією військової прокуратури, загальна кількість бойовиків і військ РФ під час боїв під Іловайськом перевищувала 16 тис. осіб.