«Ми у жодному випадку не будемо ініціаторами виплати цих коштів по одній простій причині: ми очікуємо від держави Україна не стільки компенсації, скільки – хто з посадових осіб, які приймали рішення про арешт, затримання тощо, понесе відповідальність. Ми, в першу чергу, очікуємо реакції держави саме в цьому напрямку», – заявила дружина.
Ірина Луценко пояснила, що у статті закону «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» написано, що після виконання рішення Європейського суду, контроль за виконанням Україною цього рішення бере на себе Комітет Міністрів Ради Європи. Україна сама повинна проявити заходи індивідуального і загального характеру стосовно людини, права якої порушили.
«З цього робиться висновок, що саме Україна повинна бути ініціатором виплати. Не захист, не людина, котра є потерпілою, а саме держава має проявити ініціативу. Вони повинні звернутися до Луценка і запитати: «Пане Луценко, де ваш рахунок і куди можна перерахувати ці кошти?». Ми не повинні їх спонукати, вони повинні це виконати. Це зобов’язав зробити Україну суд», – наголосила дружина екс-міністра.
Раніше урядовий уповноважений в Європейському суді з прав людини Назар Кульчицький повідомив, що До нового року держава може виплатити Юрію Луценку 15 тисяч євро компенсації за завдану моральну шкоду за рішенням Європейського суду з прав людини, якщо заявник або його представник надасть Державній виконавчій службі необхідні документи для сплати коштів.
Нагадаємо, у липні Європейський суд визнав арешт та досудове утримання під вартою Юрія Луценка незаконними. Євросуд також зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро моральної компенсації.