"По-перше, слід особливо підкреслити , що звіт Комітету стосується початку грудня 2012 року, а по-друге , всі звіти КЗК публікуються за згодою уряду. У квітні цього року палата ЄСПЛ з 7 суддів оголосила рішення у справі "Тимошенко проти України", в якому заявниця, серед іншого, скаржилася на тортури і негідну звернення в колонії, госпіталі і під час перевезення між ними, тобто на ті ж обставини, які описані у звіті КЗК", – зазначила Лутковська.
"Європейський суд не знайшов порушення ст.3 Конвенції про права людини. Більше того, Європейський суд зазначив, що здоров'ю Юлії Володимирівни держава приділяла більше уваги, ніж здоров'ю звичайних ув'язнених. Тому трактувати звіт Комітету за минулий рік як підтвердження "тортур" як мінімум некоректно після такого рішення Європейського суду з прав людини", – додала омбудсмен.
"21 січня, вже після візиту КЗК, наша делегація відвідала без попередження Центральну клінічну лікарню Харкова. Під час цього візиту ми ознайомилися з відповідною службовою документацією , особисто оглянули всі приміщення медичного блоку, в якому перебуває пані Тимошенко", – повідомила Лутковська, говорячи про заходи безпеки в місцях утримання ув'язненої.
За її словами, фотографії приміщень та копії вибірково перевіреної документації вже наступного дня були розміщені на сайті обмудсмена .
"Крім того, за зверненням Тимошенко через 2 тижні після того візиту представник омбудсмена знову відвідав ЦКЛ. Станом на 3 березня цього року відеокамери в палаті, де перебуває на лікуванні Тимошенко, були відсутні. У палаті був знятий пост спостереження, а охорону медичного блоку здійснюють виключно жінки", – розповіла вона.
"Тому немає підстав говорити про порушення прав Тимошенко в частині умов утримання та надання медичної допомоги станом на квітень 2013 року, коли уряд схвалив публікацію звіту КЗК. Про це свідчить і відсутність скарг з боку Юлії Володимирівни та її захисту", – резюмувала Лутковська
Як полвідомлдялось, раніше Державна пенітенціарна служба (ДПтС) заявила, що до екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко не застосовувалася сила під час перевезення її з Качанівської виправної колонії до Центральної клінічної лікарні №5 у Харкові.
Нагадаємо, 5 вересня Комітету з попередження тортур Ради Європи оприлюднив звіт про візит своєї місії в Україну наприкінці 2012 року. Він став першим документальним підтвердженням факту активного опору Юлії Тимошенко транспортуванню її до лікарні Укрзалізниці, та намагання влади «зам'яти» розслідування її заяв про побиття.