Лутковська назвала кількість українців, які перебувають під вартою в РФ

10 Січня 2018, 16:56

У Росії в місцях тримання під вартою перебувають понад 5 тисяч громадян України. Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

"З Тетяною Миколаївною Москальковою (російський омбудсмен –ред.) ми дуже активно співпрацюємо, оскільки в нас на сьогодні понад 5 тис. українців перебувають під вартою на території РФ. Це основна тема нашої співпраці. Тетяна Миколаївна іноді звертається до мені з приводу тих громадян, які перебувають під вартою на території України", – розповіла Лутковська в інтерв'ю телеканалу «112.Україна».

Вона зазначила, що не обговорювала з Москальковою тему недавнього звільнення українських заручників, яке відбулося 27 грудня 2017 року. Омбудсмен також не підтвердила і не спростувала інформацію про участь російської сторони в недавньому обміні.

"Мені складно сказати щодо того, брала чи ні участь російська сторона, я можу сказати про те, хто був на контрольно-пропускному пункті в Майорську в той момент, коли ми готували автобуси і проводили процедуру з представниками т.зв. "ЛНР", а потім приїздили до представників т.зв. "ДНР". Ось це ті, хто дійсно брав активну участь", – сказала Лутковська.

Раніше омбудсмен заявляла, що в РФ почастішали випадки відкриття справ проти громадян України, які працюють там і не задоволені умовами праці, які планують повернутися в Україну або розірвати трудову угоду.

Також Лутковська повідомила, що українська сторона планує 18 січня обмінятися актуальною інформацією та списками заручників з представниками "ЛНР/ДНР".