НОВИНИ

Лутковська розповіла, коли планується провести обмін новими списками заручників

За словами уповноваженої ВР з прав людини, обмін списками заручників для чергового етапу планується на 18 січня.

Українська сторона планує 18 січня обмінятися актуальною інформацією та списками заручників з представниками "ЛНР/ДНР". Про це розповіла уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська в інтерв'ю "112 Україна"

"Зараз проводиться дуже важлива і дуже потрібна робота, коли ми знову актуалізуємо списки - кожен у себе. Ми повинні зустрітися 18 січня і обмінятися актуальною інформацією та актуальними списками. Після цього почнуться переговори щодо наступного етапу", - сказала вона.

Нагадаємо, 27 грудня відбулося звільнення українських заручників. Частина українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, інша частина заручників із так званої «ДНР» - поблизу Горлівки, на окупованій території. За даними віце-спікера Верховної Ради Ірини Геращенко, під час обміну було звільнено 73 українці. Крім того, Україна передала представникам ОРДіЛО 233 із 306 осіб, які були у списку. Інші відмовилися від обміну з низки причин. Близько першої години ночі 28 грудня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилися два літаки зі звільненими з полону ОРДіЛО українцями.

Тим часом у СБУ заявили, що в полоні бойовиків на Донбасі досі залишаються заручниками 103 особи.