Лутковська: Я не розумію, що повинно для мене змінитися, якщо хтось називає когось політв’язнем

Акценти
16 Жовтня 2012, 12:14

На запитання, наскільки реальна можливість визнання політичними в’язнями Юлію Тимошенко і Юрія Луценка після резолюції ПАРЄ, Лутковська відповіла:

«ПАРЄ – це політичний орган міжнародної організації, яка називається Радою Європи. Цей орган має право робити політичні заяви. Я ж, як тільки прийшла в цей офіс, у першу чергу заявила, що цей офіс буде поза політикою. Відповідно, коментувати політичні заяви не входить до моєї компетенції».

«І, між іншим, я не дуже розумію, що повинно для мене змінитися, якщо хтось називає когось політичним в’язнем. Я повинна ставитись до таких в’язнів якось інакше, аніж до інших? За Конституцією та законом про Уповноваженого з прав людини, до всіх необхідно ставитись однаково», – зазначила омбудсмен.

Повну версію інтерв'ю з Валерією Лутковською читайте тут.

Нагадаємо, 3 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка затвердила визначення терміну "політичний в’язень".

Представники української опозиції впевнені, що вже на наступній сесії ПАРЄ визнає політв'язнями Юлію Тимошенко та Юрія Луценка.

За словами співдоповідачки ПАРЄ по Україні Майліс Репс, юридичний комітет ПАРЄ готується розробити порядок застосування резолюції, визначальною термін «політичний в'язень».

92