Лукашенко зізнався, що сам керував зачисткою на площі у Мінську

18 Березня 2011, 21:01

"Я фактично був залучений до керівництва операцією на площі в Мінську", – наводить слова глави держави агентство ИТАР-ТАСС. – (Тоді активістів) завантажили в машини, щоб потім розібратися, що це за люди".

Крім того, Лукашенко скептично поставився до думки про те, що звільнення лідерів опозиції може привести до відновлення "нормальних" відносин із Заходом.

"З ким нормально? З Америкою і Європою розмовляти неможливо і не можна", – відрізав президент.

Нагадаємо, 19 грудня 2010 року в Білорусі відбулися президентські вибори, на яких, за даними Центральної виборчої комісії країни, переміг діючий Президент Олександр Лукашенко з підтримкою близько 80% виборців.

Увечері 19 грудня міліція жорстоко придушила акції протесту опозиції, заарештувавши близько 1000 осіб, зокрема 7 з 9 альтернативних кандидатів у президенти.

Наприкінці січня США та ЄС ввели обмежувальні заходи відносно білоруського керівництва. Таким чином було вирішено покарати білоруського президента і його оточення за порушення в ході виборів і переслідування опозиції.

Один із екс-кандидатів у президенти Білорусі, якого випустили із СІЗО КДБ під підписку про невиїзд, втік до Чехії, де попросив політичного притулку.