Заходи «у відповідь торкнуться більше 150 осіб з країн Євросоюзу і США, серед яких голова Європарламенту Єжи Бузек, депутат Європарламенту Яцек Протасевич і ряд інших політиків, парламентарів, журналістів, що прославилися найбільш одіозними ініціативами відносно Білорусі», – відмітив співрозмовник агентства.
Він заявив, що «вже введені обмеження на видачу в'їзних віз ряду осіб, які найбільш упереджено і деструктивно відносяться до Республіки Білорусь, що зіграли головну роль в розкручуванні кризи в стосунках Білорусі і Заходу».
Співрозмовник також відмітив, що «одними візовими санкціями Білорусь не має наміру обмежуватися, і розробила також ряд інших заходів» у відповідь.
«Не виключено, що вони порушать питання трансграничної співпраці, діяльності на території Білорусі окремих зарубіжних фондів і неурядових організацій», – сказало джерело агентства.
При цьому, додав він, «прийняті заходи носитимуть швидше пропорційний і диференційований, а не дзеркальний характер по відношенню до санкцій ЄС і США».
Нагадаємо, 31 січня Рада ЄС ввела візові санкції відносно 157 білоруських чиновників на чолі з президентом Олександром Лукашенко. Причиною цього стало придушення акцій протесту після президентських виборів у грудні, які різко скритикували західні уряди.
Лукашенко назвав несправедливим введення візових обмежень відносно його дітей, журналістів та інших чиновників з боку США та ЄС після президентських виборів 19 грудня.