Лукашенка більше боїться змови оточення, ніж народних протестів

8 Жовтня 2011, 18:52

Білоруські експерти схильні вважати, що  Євросоюз задовільниться звільненням політичних опонентів режиму й не нарощуватиме тиску на владу, використовуючи всі важелі тиску – відмовляючи у наданні кредитів, обмежуючи імпорт вироблених у Білорусі нафтопродуктів тощо.

«Режим неможливо реформувати, і жодних чесних виборів за Лукашенки не може бути за визначенням. Як на мене, вимогу реабілітувати по літв’язнів і провести чесні вибори було спеціально завищено, аби послати меседж номенклатурі», – вважає Яковлевский.

Попри зростання невдоволення в білоруському суспільстві, все ж малоймовірно, що найближчим часом доля Білорусі буде вирішуватися на вулиці. На думку експертів, набагато більшу роль може зіграти оточення Лукашенка, де почався непомітний процес «бродіння»: складна фінансово-економічна ситуація не може не впливати на номенклатуру.

«Уже той факт, що Аляксандр Лукашенка робить ставку на силовий блок, свідчить: він боїться номенклатурної змови більше, ніж білоруського «майдану»,- вважає Яковлевський.

Інше питання, коли це невдоволення сягне критичної маси. До того ж, у білоруському істеблішменті не видно постатей, які можуть скласти реальну конкуренцію «бацькі»: Лукашенка постарався зробити все, щоб довгі роки одноособово залишатися на владному олімпі.

Як повідомлялось, акція білоруської опозиції «Народний сход» (Народні збори) відбулася 8 жовтня у Мінську. Протестуючі вимагали підвищення зарплат і вільних виборівпрезидента.

Проведення безстрокової акції протесту «Народний сход» заплановано у 30 містах Білорусі. Правоохоронні органи обіцяли не допустити проведення акції, але також заявили, що не будуть арештовувати учасників протесту.

Нагадаємо, незважаючи на заклики Заходу звільнити усіх політичних в’язнів та погрози про введення нових санкцій проти чиновників у Білорусі продовжуються арешти учасників акцій протесту та вводяться нові заборони для простих людей.

Зокрема, нещодавно працівники міліції і КДБ Білорусі зборонили бігати людям у парку імені Горького в Мінську, прирівняв біг парком до участі в несанкціонованому заході. Також в країні заборонено проводити мовчазні акції, коли люди просто виходили на вулиці і ритмічно плескали в долоні.

Читайте також: Білорусь не має вже права мовчати