Лукаш запевняє, що влада хоче реформувати виборче законодавство, але не може знайти консенсус

3 Жовтня 2013, 17:10

Лукаш висловила подяку європейським структурам за плідне співробітництво і конструктивний діалог у напрямі розвитку українського виборчого законодавства та імплементації норм європейського права, а також заявила про готовність до подальшої співпраці.

«Окремо завдячуємо Венеціанській Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ за проведення експертизи проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів». В умовах наближення до Вільнюського саміту Східного партнерства Україна докладає рішучих зусиль щодо виконання вимог Європейського Союзу для підписання угоди про асоціацію», – йдеться у листі.

Лукаш наголосила, що законодавство щодо проведення повторних виборів у п’яти округах «є найкращим свідченням досягнення значного прогресу нашої держави у цьому напрямі».

«У той же час системне реформування виборчого законодавства України, в тому числі пов’язане із внесенням змін до Конституції, має і буде продовжуватись для досягнення повної гармонізації з європейськими стандартами та запровадження європейських цінностей у цій сфері. У зв’язку з цим необхідно зазначити, що низка зауважень та рекомендацій Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ носять політичний характер і тому вимагають тривалого часу та політичного консенсусу для їх імплементації», – йдеться у листі Лукаш.

Мінстр підкреслила, що міністерство юстиції проводить широкий діалог з громадськістю щодо удосконалення виборчого законодавства країни.

Вона вказала, що такий діалог «ще раз підтверджує важливість проведення дискусії за участю представників різних політичних сил, наукових кіл та громадських організацій для вироблення узгодженої позиції стосовно питань розвитку та гармонізації виборчого законодавства».

«Міністерство юстиції продовжуватиме практику відкритого громадського обговорення усіх напрацювань у зазначеній сфері з метою врахування позицій політичних партій та інших інституцій українського громадянського суспільства, а також широкого висвітлення цих процесів у ЗМІ», –  підсумувала міністр.