Лукас: Брехня Russia Today набагато ефективніша за потуги Заходу на інформаційному фронті

5 Лютого 2015, 12:41

Проплачена брехня телекомпанії RT (раніше відомої як Russia Today) набагато ефективніша за кволі спроби Заходу протистояти такій інформації та доносити свої ідеї до населення Росії, Китаю чи Венесуели. Про це пише в матеріалі для "Українського тижня" британський журналіст і публіцист Едвард Лукас.

"Ми хибно вважаємо, що істина сильніша за меч скрізь і завжди. Аж ніяк. Щедро проплачена брехня може облетіти півсвіту, доки з’ясується правда. Повчальна історія RT – багатомовної телекомпанії, раніше відомої як Russia Today", – пише експерт.

"RT слизька, спритна і вміє переконувати. Вона не зациклюється на рекламуванні Росії. Натомість проводить широку роботу проти Заходу. Неофіційна (а інколи й відкрита) тематика її передач – про загнивання, лицемірство, залякування й експансію Заходу. Демократія – лише прикриття, а права людини – зброя, яку вибірково застосовують із цинічних геополітичних міркувань. Людям брешуть, і вони небезпідставно обурюються", – додає він.

На думку Лукаса, такий підхід (який широко застосовують ще й інші телекомпанії, як-от іранська Press TV, китайська CCTV й деякі латиноамериканські) набагато ефективніший за "дубову пропаганду на «Радио Москва» та інших станціях під час холодної війни".

Підхід RT точно результативніший за спроби Заходу донести свої ідеї до населення Росії, Китаю, Венесуели чи інших країн.

"Кілька років тому західні експерти з безпеки лише сміялися з RT. Тепер уже не сміються", – зазначає Едвард Лукас.

Зважаючи на те, що в телеканалу понад 1 млрд завантажень на YouTube, НАТО й деякі жорсткіші західні сторони намагаються пожвавити свої "потуги на інформаційному фронті", яких після холодної війни зовсім не використовували.

На думку автора, "вони спізнилися".

Повний текст матеріалу читайте у черговому числі "Українського тижня" (№5).