Ситуація з інвестиційним кліматом в Україні нагадує радянські практики звітування: для ревізорів у нас усе прекрасно (значення індексів бізнес-клімату відносно високі, у рейтингах ми рухаємося вгору), а для своїх як завжди. Про це пише економічний експерт Тижня Любомир Шавалюк.
«Шила в мішку не втаїш: Україна занадто велика й відкрита країна, аби нерезиденти не знали, що тут відбувається та з якими ризиками їм доведеться мати справу, якщо вони вирішать вкласти сюди гроші. У світовий інформаційний простір потрапляють здебільшого негативні економічні новини про Україну. Вони зайвий раз підтверджують, що реальний стан інвестиційного клімату в нас не такий хороший, як його показують індекси та рейтинги. Інвестори розуміють це й ухвалюють відповідні рішення, на що вказує вкрай незадовільна статистика», – констатує він.
- Любомир Шавалюк: Перешкоди на шляху розвитку України мають ментальне коріння
Шавалюк зауважує, що українська влада замість того, щоб виявляти корінь проблеми й реагувати, плодить порожні закони та непотрібні органи на кшталт Офісу із залучення та підтримки інвестицій при Кабміні чи Національної інвестиційної ради при президентові. І при цьому заграє з електоратом, хвалячись поступом у рейтингах та індексах. І це сумно.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»