Ліщина повідомив, коли буде рішення ЄСПЛ про підсудність справи щодо прав людини у Криму

11 Вересня 2019, 16:10

На рішення щодо підсудності Європейському суду з прав людини справи «Україна проти Росії (Крим)» про порушення прав людини на окупованому півострові можна очікувати протягом 6-12 місяців. Про це, у середу, 11 вересня заявив Уповноважений у справах ЄСПЛ Іван Ліщина.

 

«Ці слухання стосувалися лише питань прийнятності. Тобто, це було ще не по суті», – розповів він, додавши, що Україна абсолютно упевнена у прийнятності справи для розгляду в ЄСПЛ.

 

За словами Ліщини, у жовтні сторони обміняються письмовими поданнями в іншій міждержавній справі «Україна проти Росії» щодо Донбасу.

 

Посадовець висловив сподівання, що засідання щодо Донбасу відбудеться наступного року.

 

Нагадаємо, 11 вересня у Страсбурзі в ЄСПЛ завершилися попередні слухання у міждержавній справі «Україна проти Росії (Крим)» щодо порушення прав людини на окупованому півострові.

 

Під час слухання Росія відкинула всі скарги України і змінила свої попередньо надані свідчення щодо дати встановлення контролю над півостровом.

 

Зокрема, Україна заявила, РФ захопила контроль над Кримом з 27 лютого 2014 року, відтак з цього дня вона несе повну відповідальність за порушення прав людини, репресії проти етнічних українців, кримських татар, релігійних діячів та загалом усіх, хто виступає проти окупаційного режиму.

 

Росія ж заявила про свою юрисдикцію над анексованим Кримом із 18 березня 2014 року та додала, що порушена справа є «політичною».