НОВИНИ

Україна в ЄСПЛ заявила про порушення прав українців в окупованому Криму

Іван Ліщина зазначив, що серед найбільш уразливих груп у Криму – етнічні українці, кримські татари, незалежні журналісти та релігійні діячі.

Україна в Європейському суді з прав людини підкреслила, що Російська Федерація в окупованому Криму порушує права українських громадян на українській землі, яку вона протиправно окупувала. На цьому наголосив у середу, 11 вересня, заступник міністра юстиції України – уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина на слуханнях в ЄСПЛ по справі "Україна проти Росії" щодо порушення прав людини у Криму.

 

"Порушення прав людини, про які йдеться на цих слуханнях, були вчинені проти українських громадян на українській землі. Це здійснила зовнішня сила, яка нелегально окупує суверенну територію упродовж п'яти років", - заявив представник уряду України.

 

Ліщина наголосив, що українське керівництво робить усе можливе заради захисту своїх громадян на окупованій Росією українській території.

 

Заступник міністра юстиції відзначив, що українці в окупованому Криму піддаються репресіями за політичними мотивами. Серед найбільш уразливих груп у Криму – етнічні українці, кримські татари, незалежні журналісти та релігійні діячі.


Український урядовець також відзначив, що РФ у Криму у контексті порушення прав людини, обмежує й громадянські та політичні права громадян.

 

"Росія навмисно проводить кампанію із політичного переслідування, метою чого є знищення будь-якого супротиву", - сказав Ліщина.

 

Він також рішуче відкинув позицію російської сторони, що порушена Україною в ЄСПЛ справа проти РФ є політично умотивованою.

 

Уповноважений України у ЄСПЛ також нагадав учасникам процесу, що ООН та інші міжнародні організації засудили нелегальну окупацію Криму Росією.

 

Як повідомлялося, Російська Федерація заперечує усі вимоги скарги України до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо порушення російським окупаційним режимом прав людини у Криму.

 

Крім того, Росія на слуханні справи «Україна проти Росії (Крим)» в ЄСПЛ змінила офіційну позицію щодо дати, від якої вона захопила контроль над Кримським півостровом.

 

Нагадаємо, у Страсбурзі ЄСПЛ у середу, 11 вересня, розпочав слухання у міждержавній справі "Україна проти Росії" щодо обвинувачення російської сторони у порушенні Європейської конвенції прав людини в окупованому Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги