У грузинській столиці перед приміщенням парламенту триває мітинг із вимогою відставки президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.
Водночас Міністерство оборони Грузії заявляє, що підготовка до параду з нагоди Дня незалежності, що відзначається в країні 26 квітня, триває, незважаючи на акцію протесту перед будівлею парламенту в Тбілісі.
Парад на День незалежності Грузії традиційно проводиться перед будівлею парламенту на проспекті Руставелі. У зв'язку із запланованим заходом вже встановлені трибуни для президента, а також членів уряду і гостей. Раніше організатори, лідери «Національних зборів», заявили, що вони не збираються розходитися.
«Ми продовжуємо готуватися. Ми сподіваємося, що вони (учасники акції) не завадять нам провести парад», – заявила керівник департаменту громадських справ Міністерства оборони Грузії Саломе Махарадзе.
Термін заявки, поданої «Народними зборами» на проведення акції в мерію, закінчується опівночі. Представники правоохоронних органів поки не роблять ніяких дій. Між тим, повідомляють грузинські ЗМІ, посилена охорона держустанов, розташованих на прилеглих вулицях, зокрема, в парламенті і сакребуло (місцевий орган влади).
Організатори акції закликали присутніх, декілька тисяч людей, не розходитися і провести всю ніч біля парламенту.
«Наше головне завдання і наші найближчі плани – не дати головнокомандувачу країни Михайлу Саакашвілі прийняти парад 26 травня», – заявив один з лідерів «Народних зборів» Гія Кобахідзе.
Акції, організовані «Народними зборами», одним з лідерів якого є екс-спікер парламенту Грузії, лідер опозиційної партії «Демократичний рух – єдина Грузія» Ніно Бурджанадзе, проходять у центрі Тбілісі п'ятий день. Вимога залишається незмінною – відставка президента Грузії Михайла Саакашвілі.
За словами Саакашвілі, дії «Народних зборів» та Ніно Бурджанадзе – маскарад, який не дозволить зупинити розвиток країни.
Біля будівлі громадського телебачення Грузії, де проходила акція протесту грузинської опозиції, 22 травня почалися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.
Посол Грузії в Україні Грегол Катамадзе, стверджує, що 21-22 травня, під час акцій протесту в Тбілісі і Батумі, російські війська були підтягнуті до кордонів Грузії.