Європа наразі не тільки зайнята кризою, її роль через кризу значно знизилась. ЄС розглядається менш привабливою моделлю для тих, хто хоче до нього приєднатись чи скопіювати мультинаціональну модель.
В 2011 році ЄС значно посилив свою політику щодо Китаю, проте, криза ЄС повернулась на користь Китаю, і тепер європейські країни борються за китайський ринок, інвестиції та готівку. Крім того ЄС відповідним чином не відповів на Арабську весну. Лівія виявила розділення серед європейських країн, і країни ЄС досі не виробили довготермінову політику щодо цього регіону.
Відповідно до оцінки спеціалістів центру найбільш успішними проектами ЄС в 2011 році стали лібералізація торгівлі з Росією, співпраця з США щодо Ірану та роззброєння, відносини з Китаєм щодо зміни клімату, відносини з США, просування верховенства права та прав людини на Балканах, вирішення питання Косово, відносини в рамках Східного партнерства щодо торгівлі та енергії, повстання в Лівії, європейська політика з прав людини в ООН, європейська політика щодо міжнародного кримінального суду, Західна Африка.
Найменший успіх при цьому мали просування верховенства права та прав людини в Китаї, відносини з Китаєм щодо Тибету, відносини з Туреччиною, зокрема щодо Кіпру, свобода ЗМІ в Росії, стабільність та права людини на Північному Кавказі, відносини в Росією в рамках G20, відносини з США, НАТО, контроль за озброєнням та Росія, відносини зі США щодо мирного процесу на Близькому Сході, вирішення конфлікту в Нагорному Карабасі.
Проектами ж, які найбільше об’єднали ЄС та підтримувались більшістю членів було визнано відносини з Китаєм щодо роззброєння, лібералізацію торгівлі з Китаєм, відносини з Росією щодо Ірану, відносини з країнами Східного партнерства, європейську політику щодо СОТ. Так, зокрема, експерти центру наголошують на єдності країн-членів ЄС у питанні засудження дій українського уряду з ув’язнення Юлії Тимошенко, втім, засуджують ЄС за те, що він був недостатньо жорстким та послідовним.
Найактивнішими країнами в зовнішній політиці ЄС в 2011 році були Німеччина, яка була лідером в 19 з 80 напрямках політики ЄС, Франція (18), Велика Британія (17). Новими активними зовнішньополітичними акторами стали Швеця та Польща, які ініціювали та очолювали імплементацію проектів в 11 та 8 напрямках зовнішньої політики ЄС відповідно. Найбільшими ж ледарями було визнано Кіпр та Грецію, які не брали участь в семи напрямках політики ЄС, Італію (6), Нідерланди (6), Франція (5).