Leopolis Jazz Fest та кінофестиваль “Відкрита ніч. Дубль 22”. Найважливіші культурні події тижня

Культура
24 Червня 2019, 17:21

26 червня у Львові розпочинається IX міжнародний джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest (Alfa Jazz Fest до 2017 року), у якому візьмуть участь близько 300 музикантів з 15 країн світу.

 

 

Фестиваль традиційно проходитиме на трьох сценах:

  • Головна сцена в парку ім. Б. Хмельницького —сцена імені Едді Рознера (вхід за квитками)
  • Сцена на центральній площі Львова — площі Ринок (вхід вільний)
  • Сцена в історичній частині міста — подвір’ї палацу Потоцьких (вхід вільний)

Цьогоріч вперше в Україні зі своїм квінтетом виступить легенда джазової історії Kenny Barron, якого називають "найліричнішим піаністом нашого часу". Серед учасників фестивалю також такі світові зірки як: Adrien Brandeis, Bobby McFerrin, Chick Corea, Peter Cincotti, Jon Cleary, Diana Krall та інші. Спеціальний гість фестивалю – одна з найвідоміших британських співачок – Lisa Stansfield. 

 

 

 

Крім власне концертів, у програмі фестивалю також джем-сейшени, майстер-класи та автограф-сесії світових зірок джазу.

 

Як зазначається, упродовж п’яти днів фестивалю відбудуться кінопокази з колекції Леоніда Гольдштейна – одного з корифеїв українського джазового руху. Він щороку готує нову підбірку матеріалів зі своєї широкої колекції джазового відео та розповідає цікаві історії про музикантів. 

 

Читайте такожМіфи та легенди фестивального Зальцбурга. Про цьогорічні сенси, настрої та програму одного з найбільших європейських оперних фестивалів

 

Зауважимо, Leopolis Jazz Fest – міжнародний джазовий фестиваль, який щорічно проходить в Україні в останні вихідні червня. Перший фестиваль відбувся в 2011 році. Щорічно фестиваль відвідує понад 100 тисяч гостей з України та іноземних країн. У 2016 році фестиваль був визнаний поважним британським виданням The Guardian одним з найкращих джазових фестивалів Європи. Трансляцію концертів фестивалю у Європі здійснює всесвітньовідомий телеканал Mezzo. 

 

Фестиваль триватиме до 30 червня.

 

27 червня у Харкові у кінотеатрі "Боммер" стартує щорічний фестиваль фантастичного кіно Best Sci-Fi.

 

“Новітні технології стали невід’ємною частиною нашого життя. Світ змінюється щодня та дивує нас щохвилини. Давайте спробуємо зазирнутиув непередбачуване майбутнє. У рамках Фестивалю фантастичного кіно ви побачите неймовірні історії, які можуть стати реальністю вже за кілька десятиліть або навіть років”, – йдеться в описі події.

 

 

 

У програмі фестивалю – вісім короткометражних стрічок із США, Італії, Франції, Індії, Сербії та Ізраїлю.

 

Так, у стрічці американського режисера Райана Тернера "Побачення в 2025" система штучного інтелекту повідомляє своєму власникові, що він має сходити на побачення з дівчиною, адже його показник схильності до самогубства від самотності досяг критично високого рівня.

 

Британська картина "Анонім без проблем" Гері Робертса відтворює світ, у якому досконалість є незаконною. Головний герой Іван проходить тест на досконалість і отримує позитивний результат. Так, за законом, тепер він повинен відвідати клініку недосконалості для вирішення цієї проблеми.

 

В американській "Стратегії відступу" Тревіса Байбла двоє братів потрапили в тимчасову петлю. Їм доведеться пройти через лабіринт подій для того, щоб уникнути катастрофічної пожежі.

 

У "Товарних війнах" американського режисера Стефана Злотеску йдеться про те, як генетично сконструйовані продукти стають популярним захопленням у світі майбутнього.

 

Стрічка "Краплі Місяця" Йорама Евер-Хадані розповідає історію працівника заводу, який винаходить дивовижну машину, здатну створювати еліксир на основі місячного світла.
 

В італійському фільмі "Заборонена людина" Тізіано Руссо головний герой Андре змушений жити в ізоляції через вірус, яким він заразився під час космічної місії. Його дружина Агата і дочка Мія змушені рахуватися з особливостями його життя.
 

Індійська короткометражка "Проходження" Анкура Капура є документальним фільмом з майбутнього, у якому йдеться про зворотній бік так званої утопії – захоплення штучним інтелектом.

 

Читайте також: Абір Мухерджі: "Спадок культурного домінування британців досі тяжіє над Індією"

 

Над французькою стрічкою "Нескінченний", яка є найкоротшою у програмі цьогорічного фестивалю ( 3 хв. 45 с.), працювало одразу шість режисерів: Клер ле Тьофф, Ніколя Лурмена, Корентін Гравенд, Мікель Зулоага, Едуард Калемар та Ромарік Вівьє. У картині двоє колег, які перебувають на дуже високій башті, серед шторму стикаються з дивним явищем в небі.

 

Усі фільми озвучені українською мовою.

 

Фестиваль триватиме до 30 липня.

 

28 червня у парку Шевченка у Дніпрі пройде IV всеукраїнський фестиваль "Пісні, народжені в АТО".

 

 

Вперше фестиваль був проведений у Дніпрі у травні 2016 року. За проектом військовослужбовці зі всієї України, які несуть службу або служили в зоні АТО (зараз – ООС), виконують пісні власного авторства. Протягом трьох років  існування в рамках цього проекту його учасниками було проведено більше трьох десятків концертів у різних містах України.

 

У ніч з 29 на 30 червня на Арт-причалі у Києві пройде фестиваль українського кінематографу та телевізійного виробництва "Відкрита ніч. Дубль 22".

 

""Відкрита ніч" – фестиваль, покликаний відкривати нові українські імена у галузі кінематографу та телевізійного виробництва. 22 рік поспіль справжні кіномани збираються наприкінці червня просто неба, щоб долучитись до останніх новинок, підтримати одне одного та похвалитися фільмами врожаю останнього року", – зазначають організатори.

 

 

РОЗКЛАД ПОДІЙ 29 ЧЕРВНЯ:

 

  • 18:00 – дискусія на тему "Кінотеатральна дистрибуція короткометражного кіно" з Ліаною Плісецькою та Сергієм Зленко 
  • 19:00 – показ фільму "7 маршрут" режисер – Михайло Іллєнко,1998 рік
  • 21:00 – офіційне відкриття фестивалю 
  • 22:00 – ПРОГРАМА ПОКАЗІВ – ігрові фільми, неігрові, анімація, реклама, трейлери українських фільмів, спеціальна програма "Дивись українське"
  • 04:00 – нагородження переможців та закриття фестивалю

 

Наголошується, що у 2019-му одночасно з Києвом покази короткометражних фільмів українських режисерів пройдуть на 100 майданчиках України та закордоння. У зв’язку з цим  фестиваль має намір встановити національний рекорд та увійти до Книги рекордів України.

 

Читайте також"Німі ночі": друге життя забутої кінокласики

 

29 – 30 червня у львівському "Кінопалаці" пройде показ стрічок всесвітнього фестивалю короткого метру SHNIT Shorts | BEST OF. До програми фестивалю увійшли стрічки з Франції, Ірану, Великобританії, Німеччини і не тільки.

 

 

Як зазначається, BEST OF представлено двома блоками – ігровим та анімаційним. Кожна збірка триває 90 хвилин і складається з 6-8 фільмів.

 

Ігрове кіно:

  • "Поза сценою" / Андрій Хатулік, Румунія
  • "Орел чи решка" / Фернан-Філіпп Морен-Варгас,Канада
  • "Лапша" / Грег Ром, Південна Африка
  • "Повчальна історія" / Люк Тейлор, Великобританія
  • "Ретуші" / Каве Мазахері, Іран
  • "Зазвичай" / Жюльєн і Саймон Дара, Франція

Анімація:

  • "Антилопа" / Ніколас Кеппенс і Матіас Фліпс, Бельгія
  • "Полярність" / Палома Баез, Великобританія
  • "Гібриди" / Флоріан Браух, Матьє Пухоль, Франція
  • "Недолюдина" / Штеффен Банг Ліндхольм, Данія
  • "Взяти кролика" / Пітер Пік, Великобританія
  • "Катерина" / Брітт Реєс, Франція, Бельгія
  • "Вистачить" / Анна Манцаріс, Великобританія
  • "Солодка історія" / Моріц Біне, Німеччина