26 червня у Львові розпочинається IX міжнародний джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest (Alfa Jazz Fest до 2017 року), у якому візьмуть участь близько 300 музикантів з 15 країн світу.
Фестиваль традиційно проходитиме на трьох сценах:
- Головна сцена в парку ім. Б. Хмельницького —сцена імені Едді Рознера (вхід за квитками)
- Сцена на центральній площі Львова — площі Ринок (вхід вільний)
- Сцена в історичній частині міста — подвір’ї палацу Потоцьких (вхід вільний)
Цьогоріч вперше в Україні зі своїм квінтетом виступить легенда джазової історії Kenny Barron, якого називають "найліричнішим піаністом нашого часу". Серед учасників фестивалю також такі світові зірки як: Adrien Brandeis, Bobby McFerrin, Chick Corea, Peter Cincotti, Jon Cleary, Diana Krall та інші. Спеціальний гість фестивалю – одна з найвідоміших британських співачок – Lisa Stansfield.
Крім власне концертів, у програмі фестивалю також джем-сейшени, майстер-класи та автограф-сесії світових зірок джазу.
Як зазначається, упродовж п’яти днів фестивалю відбудуться кінопокази з колекції Леоніда Гольдштейна – одного з корифеїв українського джазового руху. Він щороку готує нову підбірку матеріалів зі своєї широкої колекції джазового відео та розповідає цікаві історії про музикантів.
Читайте також: Міфи та легенди фестивального Зальцбурга. Про цьогорічні сенси, настрої та програму одного з найбільших європейських оперних фестивалів
Зауважимо, Leopolis Jazz Fest – міжнародний джазовий фестиваль, який щорічно проходить в Україні в останні вихідні червня. Перший фестиваль відбувся в 2011 році. Щорічно фестиваль відвідує понад 100 тисяч гостей з України та іноземних країн. У 2016 році фестиваль був визнаний поважним британським виданням The Guardian одним з найкращих джазових фестивалів Європи. Трансляцію концертів фестивалю у Європі здійснює всесвітньовідомий телеканал Mezzo.
Фестиваль триватиме до 30 червня.
27 червня у Харкові у кінотеатрі "Боммер" стартує щорічний фестиваль фантастичного кіно Best Sci-Fi.
“Новітні технології стали невід’ємною частиною нашого життя. Світ змінюється щодня та дивує нас щохвилини. Давайте спробуємо зазирнутиув непередбачуване майбутнє. У рамках Фестивалю фантастичного кіно ви побачите неймовірні історії, які можуть стати реальністю вже за кілька десятиліть або навіть років”, – йдеться в описі події.
У програмі фестивалю – вісім короткометражних стрічок із США, Італії, Франції, Індії, Сербії та Ізраїлю.
Так, у стрічці американського режисера Райана Тернера "Побачення в 2025" система штучного інтелекту повідомляє своєму власникові, що він має сходити на побачення з дівчиною, адже його показник схильності до самогубства від самотності досяг критично високого рівня.
Британська картина "Анонім без проблем" Гері Робертса відтворює світ, у якому досконалість є незаконною. Головний герой Іван проходить тест на досконалість і отримує позитивний результат. Так, за законом, тепер він повинен відвідати клініку недосконалості для вирішення цієї проблеми.
В американській "Стратегії відступу" Тревіса Байбла двоє братів потрапили в тимчасову петлю. Їм доведеться пройти через лабіринт подій для того, щоб уникнути катастрофічної пожежі.
У "Товарних війнах" американського режисера Стефана Злотеску йдеться про те, як генетично сконструйовані продукти стають популярним захопленням у світі майбутнього.
Стрічка "Краплі Місяця" Йорама Евер-Хадані розповідає історію працівника заводу, який винаходить дивовижну машину, здатну створювати еліксир на основі місячного світла.
В італійському фільмі "Заборонена людина" Тізіано Руссо головний герой Андре змушений жити в ізоляції через вірус, яким він заразився під час космічної місії. Його дружина Агата і дочка Мія змушені рахуватися з особливостями його життя.
Індійська короткометражка "Проходження" Анкура Капура є документальним фільмом з майбутнього, у якому йдеться про зворотній бік так званої утопії – захоплення штучним інтелектом.
Читайте також: Абір Мухерджі: "Спадок культурного домінування британців досі тяжіє над Індією"
Над французькою стрічкою "Нескінченний", яка є найкоротшою у програмі цьогорічного фестивалю ( 3 хв. 45 с.), працювало одразу шість режисерів: Клер ле Тьофф, Ніколя Лурмена, Корентін Гравенд, Мікель Зулоага, Едуард Калемар та Ромарік Вівьє. У картині двоє колег, які перебувають на дуже високій башті, серед шторму стикаються з дивним явищем в небі.
Усі фільми озвучені українською мовою.
Фестиваль триватиме до 30 липня.
28 червня у парку Шевченка у Дніпрі пройде IV всеукраїнський фестиваль "Пісні, народжені в АТО".
Вперше фестиваль був проведений у Дніпрі у травні 2016 року. За проектом військовослужбовці зі всієї України, які несуть службу або служили в зоні АТО (зараз – ООС), виконують пісні власного авторства. Протягом трьох років існування в рамках цього проекту його учасниками було проведено більше трьох десятків концертів у різних містах України.
У ніч з 29 на 30 червня на Арт-причалі у Києві пройде фестиваль українського кінематографу та телевізійного виробництва "Відкрита ніч. Дубль 22".
""Відкрита ніч" – фестиваль, покликаний відкривати нові українські імена у галузі кінематографу та телевізійного виробництва. 22 рік поспіль справжні кіномани збираються наприкінці червня просто неба, щоб долучитись до останніх новинок, підтримати одне одного та похвалитися фільмами врожаю останнього року", – зазначають організатори.
РОЗКЛАД ПОДІЙ 29 ЧЕРВНЯ:
- 18:00 – дискусія на тему "Кінотеатральна дистрибуція короткометражного кіно" з Ліаною Плісецькою та Сергієм Зленко
- 19:00 – показ фільму "7 маршрут" режисер – Михайло Іллєнко,1998 рік
- 21:00 – офіційне відкриття фестивалю
- 22:00 – ПРОГРАМА ПОКАЗІВ – ігрові фільми, неігрові, анімація, реклама, трейлери українських фільмів, спеціальна програма "Дивись українське"
- 04:00 – нагородження переможців та закриття фестивалю
Наголошується, що у 2019-му одночасно з Києвом покази короткометражних фільмів українських режисерів пройдуть на 100 майданчиках України та закордоння. У зв’язку з цим фестиваль має намір встановити національний рекорд та увійти до Книги рекордів України.
Читайте також: "Німі ночі": друге життя забутої кінокласики
29 – 30 червня у львівському "Кінопалаці" пройде показ стрічок всесвітнього фестивалю короткого метру SHNIT Shorts | BEST OF. До програми фестивалю увійшли стрічки з Франції, Ірану, Великобританії, Німеччини і не тільки.
Як зазначається, BEST OF представлено двома блоками – ігровим та анімаційним. Кожна збірка триває 90 хвилин і складається з 6-8 фільмів.
Ігрове кіно:
- "Поза сценою" / Андрій Хатулік, Румунія
- "Орел чи решка" / Фернан-Філіпп Морен-Варгас,Канада
- "Лапша" / Грег Ром, Південна Африка
- "Повчальна історія" / Люк Тейлор, Великобританія
- "Ретуші" / Каве Мазахері, Іран
- "Зазвичай" / Жюльєн і Саймон Дара, Франція
Анімація:
- "Антилопа" / Ніколас Кеппенс і Матіас Фліпс, Бельгія
- "Полярність" / Палома Баез, Великобританія
- "Гібриди" / Флоріан Браух, Матьє Пухоль, Франція
- "Недолюдина" / Штеффен Банг Ліндхольм, Данія
- "Взяти кролика" / Пітер Пік, Великобританія
- "Катерина" / Брітт Реєс, Франція, Бельгія
- "Вистачить" / Анна Манцаріс, Великобританія
- "Солодка історія" / Моріц Біне, Німеччина