Лавринович переконує, що Україна не обіцяла ЄС завершити реформи до травня

28 Лютого 2013, 23:55

"У нас немає вимог. У спільній заяві зафіксовані ті питання, які мають бути вирішені Україною для того, щоб Вільнюський саміт був успішним", – сказав він.

"Мова йде про те, що до першої половини травня необхідно продемонструвати бажання, рішучі дії та прогрес у певних напрямках. Мова не йде про те, що щось має бути завершено саме до початку травня. Мова йде про те, що повинно бути видно, що активно і чітко йде робота в певних векторах", – підкреслив міністр.

За його словами, зокрема, не ставиться питання про те, яким чином має виглядати виборче законодавство.

"Що стосується типу виборчої системи – це право кожної країни, в тому числі, і України. Тож ніяких питань, як має виглядати виборче законодавство, в якій формі – не ставиться. Сформульовано пропозицію вивчити доцільність кодіфіцікаціі виборчого законодавства", – сказав міністр.

При цьому він підкреслив, що зміни у виборчому законодавстві обов'язково будуть, але поки рано говорити про те, що вони будуть собою представляти.

"На це питання дадуть відповідь члени парламенту, коли будуть приймати зміни. А ми запропонуємо такі зміни, які будуть відповідати точним пропозиціям, наданим нам ОБСЄ", – додав Лавринович.

Нагадаємо, раніше посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські заявив, що Україна до травня має розпочати виконання вимог Європейського союзу щодо підписання угоди про асоціацію. 

Як відомо, лідери Євросоюзу за підсумками останнього саміту Україна-ЄС, котрий відбувся 25 лютого в Брюсселі, заявили, що очікують більшого прогресу від української влади в справі виконання умов для підписання Угоди про асоціацію.

Європейські політики зазначили, що українська влада повинна продемонструвати конкретні досягнення до травня цього року, оскільки ЄС потребує ще додаткового часу на внутрішні процедури, аби Угода про асоціацію могла бути підписана на саміті в листопаді.

Читайте також Західні експерти про саміт Україна-ЄС: демагогія від Януковича, марні надії на звільнення політв’язнів і три варіанти виконання Україною вимог ЄС