НОВИНИ

Посол ЄС: Україна до травня має хоча б розпочати реформи

Україна до травня має розпочати виконання вимог Європейського союзу щодо підписання угоди про асоціацію. Про це заявив посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські в ефірі телеканалу ТВі, відповідаючи на питання, що буде, якщо Україна не виконає вимоги щодо підписання угоди про асоціацію до травня.

"Якщо чітко прочитати в заяву, там говориться про те, щоби робота якась почалася, принаймні, до травня. Щоб уже, коли прийде час, ми могли б повертатися до своєї роботи для отримання мандата європейської комісії, аби підписати угоду про асоціацію", - зазначив він.

"Якщо ні. То тоді, можливо є ризик не виконати завдання, і не досягти цілі. Реформи, про які йдеться у цих документах і планах дій, не будуть закінчуватися у травні, вони мають бути продовжені", - підсумував посол.

"Звичайно, є якісь перші кроки. Про які говориться в декларації. Це саме Конституція, реформа судочинства, створення належних умов для ведення підприємництва. Звичайно це багато роботи і треба бути реалістами – не може бути все досконало до травня, але треба якось до цього йти", - уточнив Томбінські.

Посол допустив, що ув’язненого екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценко можуть випустити на свободу.

"Звичайно, одним з результатів цього саміту є те, що як раз Юрій Луценко може бути випущений на свободу якимось чином. Я не думаю, що говорю зараз про якусь секретної інформації, адже про це йдеться в українських ЗМІ", - заявив він.

Як відомо, лідери Євросоюзу за підсумками останнього саміту Україна-ЄС, котрий відбувся 25 лютого в Брюсселі, заявили, що очікують більшого прогресу від української влади в справі виконання умов для підписання Угоди про асоціацію.

Європейські політики зазначили, що українська влада повинна продемонструвати конкретні досягнення до травня цього року, оскільки ЄС потребує ще додаткового часу на внутрішні процедури, аби Угода про асоціацію могла бути підписана на саміті в листопаді.

Читайте також Західні експерти про саміт Україна-ЄС: демагогія від Януковича, марні надії на звільнення політв’язнів і три варіанти виконання Україною вимог ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.