"Якщо ми поставимо запитання в нашому колі, яким чином, наприклад, перебуваючи в Австралії, можна обрати депутата в одномандатному окрузі? Ось я приїхав із Сімферополя, мій колега – з Коломиї і третій приїхав із Прилук. Ми приїхали у відрядження в Сідней. Ми йдемо на дільницю в посольство голосувати. Якого депутата ми будемо обирати, де? Ви можете мені підказати, як це питання вирішити? Не можете! І я не зміг знайти відповіді на це питання", – повідомив Лавринович.
Він додав, що члени робочої групи під час підготовки законопроекту про парламентські вибори не змогли знайти вирішення цього питання. "Оскільки тут не було правового вирішення взагалі, проект, що вийшов з робочої групи, не передбачав права в одномандатних округах", – сказав він.
Зі слів міністра, вже під час роботи в парламенті за участю всіх політичних сил і фракцій у законопроекті з'явилася норма, що передбачала віднесення закордонних виборчих дільниць до одномандатних округів у Києві. Він додав, що йому важко прогнозувати рішення Конституційного Суду щодо цього питання.
Нагадаємо, 59 депутатів Верховної Ради просять КС перевірити конституційність положення закону "Про вибори народних депутатів", у частині зарахування закордонних виборчих дільниць до одномандатних округів, які створюються на території Києва.
17 листопада 2011 Рада прийняла новий закон про парламентські вибори, яким увели змішану виборчу систему з підвищенням прохідного бар'єра до 5% і із забороною на участь у виборах блоків. Понад 400 тис. виборців, які голосуватимуть за кордоном потрібно розподілити серед 16 мажоритарних виборчих округів, які створять у Києві.