Лавров відмовився вибачатися від імені Росії за збитий MH17

30 Вересня 2016, 16:45

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відмовився вибачатися від імені РФ за завіакатастрофу рейсу MH17 у зв'язку з доповіддю міжнародної слідчої групи.

«Вибачитись за що?» – запитав він у відповідь на пропозицію журналіста BBC Стівена Сакура принести вибачення у зв'язку з оприлюдненою комісією інформацією.

За словами міністра, Росія має намір дочекатися остаточних результатів розслідування, оскільки воно ще не закінчено. 

«Є сто імен, що фігурують у розслідуванні, але вони поки що навіть не проходять як підозрювані», – додав він.

Раніше МЗС Нідерландів викликало російського посла для роз'яснень у зв'язку критичними заявами щодо розслідування авіакатастрофи «Боїнга» Малайзійських авіаліній рейсу MH17.

28 вересня міжнародна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила проміжні підсумки розслідування рейсу MH17. 

Відповідно до результатів розслідування, «Боїнг» було збито ракетою з «Бука», який доставили з Росії. Також слідчі встановили запуск був здійснений з контрольованої російськими бойовиками території.

Велика Британія закликала Росію бути конструктивною у ставленні до результатів розслідування авіакатастрофи. Глава МЗС Великої Британії нагадав, що ці результати надали чіткі докази того, що ракета була російська.

Депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс висловила думку, відповідальність у справі збитого МН17 несе Росія, оскільки літак був «Буком», який доставили на територію Донбасу з Російської Федерації і після трагедії вивезеного назад. 

Напередодні у Росії спростували свою ж версію катастрофи рейсу МН17, визнавши, що в районі катастрофи MH17 не спостерігалося ніяких сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера.