На його думку нинішнє становище у світовій економіці неправильно називати другою хвилею кризи.
"Це була незвичайна криза, тому що все почалося з фінансового сектора і зараз вилилося в проблеми з боргами, а не з інвестиціями, як звичайно. Я не бачу ознак, що у нас буде сплеск другої хвилі", – заявив Піссарідес, відповідаючи на питання журналістів у Санкт-Петербурзі в п'ятницю.
У той же час він підкреслив, що економіка США як і раніше лідирує, "але на неї не можна покластися".
Оцінюючи перспективи євро, економіст висловив упевненість, що ця валюта збережеться, а проблемна Греція залишиться в єврозоні.
За його словами, єврозона втримається. А Євросоюз отримає більше вигоди, якщо Греція залишиться. "Тому що якщо Греція виходить, то там відбудеться масовий дефолт, який опустить великі банки, особливо французькі", – зазначив Піссарідес.
Терміни виходу з кризи передбачити важко, оскільки вони "залежать від політичних рішень", додав лауреат Нобелівської премії з економіки.
Учений додав, що рух відбувається в правильному напрямку. "Якщо я скажу, що це буде 2012 рік, то це буде занадто оптимістично. Може бути, інтенсифікація економіки піде за рахунок збільшення промислового виробництва. Ймовірно, буде інтенсифікація промисловості в Індії, Бразилії, Росії", – повідомив він.
Зазначимо, що відомий фінансист Джордж Сорос вважає, що економіка США вже впала в стадію рецесії, а Євросоюз врятують тільки негайні об'єднані дії.
Нагадаємо, днями депутати Європарламенту схвалили пакет заходів щодо посилення фінансової дисципліни в країнах Євросоюзу. Підсумкове голосування пройшло в рамках сесії найвищого законодавчого органу ЄС у присутності голови Єврокомісії Жозе Мануела Баррозу.
Поза тим країни «великої двадцятки» 23 вересня виступили за «сильну і скоординовану міжнародну відповідь для вирішення тих проблем, з якими стикається світова економіка».