«По-перше, видно, що її («молодої команди» Азарова – Ред.) представники не мають відповідної освіти і досвіду в питання державного управління, економічного управління. Їх дії є продовженням старих методів і інструментів, які використовувала попередня влада з посиленням власних можливостей на свою користь. Вони діють за принципом Азарова – людини, яка мислить категоріями дуже старого партійного апаратного працівника. І ініціативи "молоді" не відрізняються», – вважає Лановий.
За його словами, цілком «вписується» в таку політику і ініціатива про створення фінансової поліції.
«Це продовження загальної політики, загального тренду, який відбувається третій рік поспіль, відповідно до якого влада посилює свої силові інститути, збільшує тиск на громадськість. Тим самим концентрує в своїх руках фінансові ресурси, політичні права і можливості адміністративно-політичного і кримінального переслідування, перетворення України на тоталітарну країну. І це (ініціатива про створення фінансової поліції – Ред.) – один з кроків в напрямку, до якого рухається нинішня влада», – вважає експерт.
На його думку, подібні служби повинні існувати в підпорядкуванні Верховної Ради.
«Така інституція повинна підпорядковуватися демократичному інституту влади, яким є парламент. Нам потрібні нові структури, які не підпорядковані уряду, відповідно міністерствам, але мають можливість перевіряти адміністративно силовий блок, в першу чергу в питаннях покарання за корупційні дії. А так – це якась карикатура на створення сучасної системи фінансового контролю», – додав Лановий.
Як писав Тиждень.ua, "молода команда" українського уряду з кінця 2010 року впроваджує власні методи реформування економіки країни.