“Лабораторія Касперського” заявила про намір подати в суд на США

19 Грудня 2017, 08:42

Російська компанія "Лабораторія Касперського" заявила  про плани подати в суд на рішення Міністерства внутрішньої безпеки США про заборону використання продукції компанії в американських державних установах. Про це повідомляє прес-служба компанії 18 грудня.

"Відповідний наказ, заснований на непідтверджених і анонімних повідомленнях ЗМІ, чутках і безпідставних звинуваченнях, завдав значної шкоди як репутації Лабораторії Касперського, так і її бізнесу на американському ринку. Компанія вирішила відстоювати свої інтереси в суді в рамках федерального закону про процедуру прийняття адміністративних рішень", – йдеться в повідомленні.

У "Лабораторії Касперського" вважають, що при прийнятті наказу про заборону використання продукції компанії в держустановах США не були дотримані передбачені законом процедури.

"Зокрема, Міністерство внутрішньої безпеки в своєму неконституційному рішенні спиралося на неперевірені і нетехнічні джерела", – зазначили в компанії.

Як підкреслили в прес-службі, відомство "так і не дало компанії можливість висловити свою позицію в рамках передбачених законом процедур і спростувати всі звинувачення, що висловлювалися на її адресу".

Нагадаємо, адміністрація президента США виключила російську «Лабораторію Касперського» з двох списків схвалених постачальників послуг та програмного забезпечення для урядових установ. Це сталося після того, як Bloomberg повідомляло, що "Лабораторія Касперського" працювала над секретним проектом для Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

Крім того, у вересні Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило державним установам країни користуватися програмним забезпеченням російської "Лабораторії Касперського" через побоювання, що ця компанія "може бути пов'язана з організованим іншою державою кібершпіонажем".

На початку грудня у компанії вирішили закрити свій підрозділ у Вашингтоні, завданням якого було постачання рішень для держорганів Сполучених Штатів Америки. 

13 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон щодо заборони використання російського програмного забезпечення "Лабораторія Касперського" в урядових структурах США у зв'язку з побоюваннями, що воно використовувалося РФ для шпигунства.