У понеділок, 15 лютого, Міністерство закордонних справ Китаю закликало Сполучені Штати та Північну Корею сісти за стіл прямих переговорів з метою вирішення свох проблем. Даний заклик відбувся на тлі зростання напруги на Корейському півострові після ракетного випробування КНДР 7 лютого.
Китай заявив про обурення з приводу запуску північнокорейської ракети, проте Пекін також висловив стурбованість планами Вашингтона та Сеула щодо розміщення найсучаснішої системи протиракетної оборони США на території Південної Кореї. На думку Піднебесної, даний крок вплине на безпеку самого Китаю.
Читайте також: Китай де-факто підтримав санкції Заходу проти Росії
«Суперечка щодо ядерного питання на півострові між США та Північною Кореєю перебуває в центрі уваги. Ми закликаємо Сполучені Штати та Північну Корею сісти за стіл переговорів та знайти способи вирішення взаємних претензій і, нарешті, досягти мети, яку ми всі хочемо осягнути», – повідомив під час щоденного брифінгу речник китайського МЗС Хун Лей.
Нагадаємо, наприкінці січня 2015 року уряд Японії завдяки супутниковим знімкам встановив наміри КНДР запустити ракету дальньої дії. Вже 2 лютого Пхеньян сам заявив про намір вивести на орбіту супутник, в чому міжнародні фахівці розгледіли спробу проведення ракетних випробувань. Внаслідок цього, на Північну Корею зріс міжнародний тиск з метою схилити країну до скасування запланованого пуску ракети. Тим часом, Японія привела свої збройні сили у стан бойової готовності з метою збити будь-яку ракету, яка загрожуватиме її території.
7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування.