НОВИНИ

Китай де-факто підтримав санкції Заходу проти Росії - ЗМІ

Китайські банки відмовляють російським компаніям та фізичним особам у видачі кредитів і примушують їх закривати рахунки.

Китай фактично підтримав санкції Заходу проти Росії, введені у відповідь на агресію в Україні, повідомив виконавчий директор Ділової ради Росія-АСЕАН Віктор Тарусін.

Тарусін наголосив, що китайські банки не лише відмовляють російським компаніям та фізичним особам у видачі кредитів, але й змушують їх закривати свої рахунки та переводити кошти. Фінансові установи Піднебесної інтегровані в глобальну світову економіку та цінують відносини з американськими банками, тому де-факто вони приєдналися до фінансових санкцій проти Росії.

Експерти називають в якості двох основних проблем спільного бізнесу росіян і китайців нерозуміння китайського менталітету та прагнення китайців до контролю над бізнесом. 

«Зараз китайці почали вимагати у багатьох компаній контроль, раніше цього не було. Вони кажуть, ми готові інвестувати, але нам потрібно 50% + 1 голос», - зазначає Максім Соков, гендиректор компанії En +, розповідаючи про один із договорів. Через це, за його словами,  протягом 2015 року не відбулися дуже багато угод.

Нагадаємо, наприкінці січня Китай запровадив частковий безвізовий режим з Україною. І як повідомлялося, вже 1 лютого українські підприємства розпочали експортувати молочну продукцію до Піднебесної.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.