Зокрема, йдеться про суму грошей, що свідчить про амбіції Китаю та спрямованість перевести розвиток однієї з провідних економік світу на більш чисті для зовнішнього середовища технології, а також підвищити внутрішнє зростання в умовах занепаду глобальної економіки.
Пакет еквівалентний до усього ВВП Італії, разом з тим, в два з половиною рази більший за суму державних коштів, витрачених для стимулювання розвитку економіки під час фінансової кризи 2008 року.
Як вказує The Telegraph до цього існували побоювання, що Китай згорне деякі інвестиційні плани, зокрема, виробництво надшвидкого залізничного обладнання після аварії поїзда в провінції Чженцзян. Проте, китайські чиновники зазначили, що Китай не збирається зменшувати свої амбіції. Так, зокрема, увагу буде зосереджено в першу чергу на розвитку нових галузей, і €1,7 інвестуватимуться в чисту енергію та екологічно чисті енергетичні технології. Китайські чиновники також обіцяють, що закордонні фірми будуть мати доступ до контрактів при зростанні в цих секторах.
За даними Пекіна, цільові сектори включають альтернативні джерела енергії, біотехнології, нові покоління інформаційних технологій, виробництва високоякісного обладнання, сучасних матеріалів, альтернативних видів палива для автомобілів та енергозберігаючих та чистих технологій.
Для виконання цільових витрат сам центральний китайський уряд швидше за все не направлятиме більшу частину грошей. Замість цього уряд прагнутиме стимулювати витрати корпорацій, інвестування з боку місцевих урядів та кредитування банків.
Нагадаємо, нещодавні дослідження Міністерства енергетики США вказують на те, що, в 2010 році викиди вуглекислого газу в атмосферу в світі збільшились на 6% порівняно з попередні роком. При цьому, найбільш відповідальними за таке збільшення є Індія та Китай, котрі продовжують будувати нові вугільні електростанції. Крім того, Китай залишається світовим лідером з виробництва парникових газів.